Yatarak ayda 5 bin dolar kazanın!

70 gün yatacak gönüllü aranıyor!

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) uzay yolculuklarında yer çekimsiz ortamın insan bedenine etkilerini ölçüyor. NASA bunun için 70 gün boyunca yatacak gönüllü arıyor. Houston kentindeki Johnson Uzay Merkezi’nde gerçekleştirilen deneyde, gönüllüler 70 gün boyunca yataktan çıkmıyor. Televizyon seyretmekten yemek yemeye kadar tüm faaliyetlerini yatağa uzanmış bir şekilde gerçekleştiriyor.

Hatta, yatağa uzanmış halde duş alıyorlar. Denekler, her gün 16 saati aydınlık, 8 saati de karanlıkta geçiriyor.Oyun oynamanız, internete girmeniz, ziyaretçi kabul etmenize izin veriliyor.  Deneklerin kilo kaybetmemesi için özel bir diyet uygulanıyor. Deneklerin doğru düzgün hareket ettikleri tek an, kemik ile kas yapısı, dolaşım ile bağışıklık sistemi ve besin değerlerinde bir değişiklik olup olmadığına yönelik ölçüm yapıldığı anlar oluyor. Deneye katılan gönüllüler ayda 5 bin dolar (10 bin TL) kazanıyor.

kaynak:siyahgazete

1 Reply to “Yatarak ayda 5 bin dolar kazanın!”

  1. Bloglar Yarışıyor, Siz de Katılabilirsiniz :) dedi ki:

    Bloglar Yarışıyor ile blogunuzla ün sahibi olmaya, ödüller kazanmaya hazır mısınız? Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 3. kez düzenliyoruz. Detaylı bilgiyi websitemizden öğrenebilirsiniz.
    İlginiz ve desteğiniz için teşekkürler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top