Yapı Kredi Sigorta Çalışma Arkadaşları Aranıyor

1943 yılında Halk Sigorta adı ile kurulan şirketimizin ünvanı 2000 yılında Yapı Kredi Sigorta A.Ş. olarak değiştirilmiştir.
1972 yılına kadar küçük bir şirket olan Yapı Kredi Sigorta’nın 15 Aralık 1972 tarihinde %75’ini Doğuş Grubu’na ait olan Yapı Kredi Bankası (YKB) almış, 1980’li yıllarda Çukurova Grubu’nun Yapı Kredi Bankası’nı satın alması ile Yapı Kredi Sigorta Çukurova Grubu bünyesine katılmıştır. Hisse senetleri 19 Ekim 1994 tarihinden itibaren İMKB’nda işlem görmekte olan Yapı Kredi Sigorta, sermayesinin % 33,69’u oranında halka açılmış durumdadır.
Yapı Kredi Sigorta bünyesinde birer departmanda yürütülen sağlık ve hayat sigortası branşlarındaki faaliyetler, sigortacılık mevzuatındaki değişiklikler doğrultusunda, 1990 yılında %100 Yapı Kredi Sigorta iştiraki olarak kurulan Yapı Kredi Yaşam Sigorta A.Ş. bünyesinde sürdürülmeye başlanmıştır.
Yapı Kredi Sigorta halen Kaza, Yangın, Nakliyat, Mühendislik, Tarım ve Sağlık Sigortaları branşlarında faaliyet göstermektedir.

Şirketimizde 2000 yılı sigortacılık mevzuatında beklenen düzenlemelere bağlı olarak gerekli ortamın oluşturulmasına yönelik faaliyetlerin yoğunlaştığı bir yıl olmuştur. 2000 yılının son aylarında TBMM alt komisyonlarında görüşülmeye başlanan Bireysel Emeklilik Yasa Tasarısı, bireysel emeklilik fonu oluşturacak sigorta şirketlerinin sadece hayat sigortası branşında faaliyet göstermesi şartını içermektedir. Bu hüküm doğrultusunda, Yapı Kredi Yaşam Sigorta’nın Bireysel Emeklilik branşında faaliyet gösterebilmesine yönelik olarak, grubumuz adına sağlık branşı üretimi 1 Ocak 2001 tarihinden itibaren Yapı Kredi Sigorta tarafından gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Yapı Kredi Sigorta bünyesindeki hayat portföyü ise aynı tarih itibarı ile Yapı Kredi Yaşam Sigorta’ya devredilmiştir.
Sağlık sigortalarında Yapı Kredi Yaşam Sigorta’nın ulaştığı üstün hizmet kalitesinin Yapı Kredi Sigorta bünyesinde de artarak devamı için gerekli bütün hazırlıklar 2000 yılı içerisinde tamamlanmıştır.
Kurulduğu yıllarda sektör içerisinde küçük ama sağlam bir yapıya sahip olan Yapı Kredi Sigorta, ilerleyen yıllarda pazar payını artırmıştır. 50’den fazla şirketin faaliyet gösterdiği günümüz sigorta sektöründe sahip olduğumuz pazar payı % 7 nin üzerindedir.
Yapı Kredi Bankası ve iştiraklerinin 28 Eylül 2005 tarihi itibariyle Koç Finansal Hizmetler’e devredilmesiyle, Yapı Kredi Sigorta, faaliyetlerini, Koç Finansal Hizmetler Bünyesi’nde sürdürmektedir.
Lider sigorta şirketleri arasındaki konumunu sürekli koruyan Yapı Kredi Sigorta, her zaman ve herkesten önce kritik konulara işaret etmesi ve gereken aksiyonları cesurca uygulamasıyla, sektörde lokomotif rolü ile anılmaktadır.
Müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında, konut ve kasko poliçelerinde yer alan teminatların tek bir paket poliçe kapsamında müşterilere sunulması Yapı Kredi Sigorta tarafından gerçekleştirilen bir ilk olmuştur.
Muafiyetli paket poliçe uygulamasında Yapı Kredi Sigorta öncü rolünü üstlenmiş, daha sonra bu uygulamanın sektör geneline yaygınlaştığı gözlemlenmiştir.
Şirket acentesi olan banka şubeleri üzerinden yapılan poliçe satışlarını artırmaya yönelik olarak bireysel pazarlama örgütü oluşturulması, elementer branşta faaliyet gösteren şirketler arasında ilk kez Yapı Kredi Sigorta tarafından gerçekleştirilen bir diğer uygulamadır.
Yapı Kredi Sigorta, acentelerine çok çeşitli hizmet ve teknik destek sağlamaktadır. Acentelerin büyük bir kısmı faaliyetlerini bilgisayar kullanarak yürütmektedir. Yazılımları Yapı Kredi Sigorta tarafından hazırlanan programlar acentelerin kullanımlarına ücretsiz olarak sunulmaktadır.
Yapı Kredi Sigorta İstanbul’da Genel Müdürlük, Adana, Ankara, Bursa, İzmir, Antalya’da Bölge Müdürlükleri, Kadıköy ve Bakırköy Müşteri Hizmetlerinde faaliyet göstermektedir. Ayrıca, Türkiye’nin çeşitli yörelerindeki acenteleri, Türkiye dahilindeki tüm YKB Şubeleri, İrtibat Büroları ve anlaşmalı banka şubeleri ile müşterilerine her türlü sigortacılık hizmetini ulaştırmaktadır.
Yapı Kredi Sigorta kurulduğu ilk günden günümüze kadar kurumsal yapısını korumuş ve ilkelerinden asla ödün vermemiştir. Bunun sonucu olarak gerek sigortacılık mevzuatında yapılan değişikliklerden gerekse piyasa şartlarındaki değişimlerden önemli ölçüde etkilenmeden faaliyetlerini sürdürmeyi başarmıştır.

İşe başvurmak ve Açık Pozisyonlara bakmak için tıklayın..

1 Reply to “Yapı Kredi Sigorta Çalışma Arkadaşları Aranıyor”

  1. özlem dedi ki:

    1986 doğumluyum lise mezunuyum ingilizcem güzeldir izmirde oturuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top