Türk Telekom İş Başvurusu 2011

Türk Telekom Genel Müdürü Gökhan Bozkurt, geçen yıl 3 bin 357 kişiyi işe aldıklarını belirterek, “Bu yıl geçen yıl kadar eleman almayacağız ama yine binli sayıların üzerinde istihdam sağlayacağımızı düşünüyorum” dedi. Türk Telekom, geçen yıl işe aldığı 3 bin 357 yeni çalışanını, CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” tanıtım programında bir araya getirdi.

Türk Telekom’un yeni çalışanlarla üst yöneticilerin katıldığı eğitim semineri kapsamında düzenlenen basın toplantısında konuşan Bozkurt, etkinliğin gelenek haline geldiğini ifade ederek, “Bu kadar insanı, çalışanı, istihdamı bir arada görmek açıkçası bizi sevindiriyor, rakiplerimizi de korkutuyor” dedi.Geçen yıl 3 bin 357 kişiyi aralarına kattıklarını, bunun yüzde 58’inin mühendis ve tekniker, yüzde 42’sinin de idari bölüm mezunlarından oluştuğunu belirten Bozkurt, istihdamda yerelliğe önem verdiklerini, 81 ilde de eleman istihdam etmeye çalıştıklarını anlattı.

Türk Telekom iş başavurusu, son 4 yılda 9 bin kişiye istihdam sağladıklarını ifade eden Bozkurt, genel müdürlükte ve bölgelerde, üst yönetici, uzman ve müdür olarak yurt dışında okuyanları ve çalışanları da işe aldıklarını ve tersine beyin göçü sağladıklarını kaydetti.Şirketin 2009 yılında “En Yüksek Prim Ödeyen İşverenler” listesinde ilk sırada yer aldığını, buna paralel olarak Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan şirketleri arasına girdiğini belirten Bozkurt, “Şirketlerin büyüklüğü, ciro ve teknoloji büyüklüğü ile ölçülmez. En büyük zenginlik insan kaynaklarıdır ve bunların niteliğidir. Bizi rakiplerimizden ayıran en önemi özellik de bu…” dedi.

TÜRK TELEKOM BU YIL BİNLİ SAYILARIN ÜSTÜNDE İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Türk Telekom iş başavurusu 2011
Bir gazetecinin “2011 yılı istihdam hedefiniz nedir?” sorusunu Bozkurt, “Biz de heyecanla ne kadar kişi alacağız diye bekliyoruz. İstihdam işin genişlemesine bağlı. Bu yıl geçen yıl kadar eleman almayacağız ama yine binli sayıların üzerinde istihdam sağlayacağımızı düşünüyorum” diye yanıtladı.

Türk Telekom iş başavurusu: Beyaz yakalı çalışanlar konusunda iddialı olduklarını ifade eden Bozkurt, artık Türk Telekom’un isminin yettiğini, şirketin çalışan profilini görenlerin hiç tereddüt etmeden Türk Telekom çatısı altında çalışmaya hazır olduklarını ifade ettiklerini anlattı. Bozkurt, “Bunun yanında bazı duygusal nedenlere, paketlere bakıyorlar. O paketleri de sektördeki diğer şirketlere yakın ücretler belirlemeye gayret ediyoruz” dedi.

Türk Telekom iş başavurusu: “Çalışanlar arasında bir sosyal ağ kurmayı düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Bozkurt, sosyal ağın yönetilmesinin zorluğuna dikkati çekerek, bütün çalışanlar arasında iletişimin sağlanabilmesi için intranet sistemi kurduklarını, çalışanların fikirlerini değerlendirmek için “Fikir Kutusu”nu ve “Genel Müdüre Soruyorum” hattını hayata geçirdiklerini anlattı.

Türk Telekom iş başavurusu: Bozkurt, “İşe alınan 3 bin 357 kişi, grup şirketlerine alınan elemanları da kapsıyor mu? 2010 yılında kaç kişi emekli oldu, işten ayrıldı?” sorusuna “Bu sadece Türk Telekom sayısı. Diğer şirketlere yoğun eleman alımı oluyor. Net sayıyı öğrenmek istiyorsanız, hep pozitifteyiz” karşılığını verdi. İşe alınanların kaçının kadın olduğunun sorulması üzerine de Bozkurt, “Biz iyi elemana bakıyoruz, kadın mı erkek mi ona bakmıyoruz. Herkese eşitiz. Bayan oranını artırmaya gayret ediyoruz” dedi.

TÜRK TELEKOM’A GEÇEN YIL 81 BİN 432 KİŞİ ÇALIŞMAK İÇİN BAŞVURDU

Türk Telekom iş başavurusu 2011
Türk Telekom İnsan Kaynakları Destek ve Regülasyon Başkanı Şükrü Kutlu, eğitim toplantısıyla yeni çalışanların Türk Telekom ve sektöre uyumunu sağlamaya çalıştıklarını belirterek, şu bilgileri verdi:

“Türk Telekom özelleştikten sonra personel alımına büyük önem vermeye başladı. Türk Telekom, insan kaynakları açısından çekim merkezi olmaya devam ediyor. 2010 yılında 81 bin 432 kişi çalışmak için başvurdu. Bunlardan 11 bini ile yakın mülakat yapıldı ve aralarından 3 bin 357 kişi çalışmaya başladı. Son yıllarda 81 ilde alım yapmaya çalışıyor. Ankara, İstanbul ve İzmir dışındaki eleman ihtiyaçlarını, bölgesel mülakatlarla bölgede yapıyoruz. Bununla tayin sistemini, elemanların taşınmalarını önlemeyi ve yerel ihtiyaçları yerel personelden karşılamayı amaçlıyoruz.”

Türk Telekom iş başavurusu: Bölgesel istihdam stratejisiyle Türkiye’nin dört bir yanında farklı eğitim seviyelerinden ve meslek gruplarından çalışanlara kendi memleketlerinde kendi mesleklerini icra etme olanağı sağlandığını anlatan Kutlu, “Bu, tersine beyin göçüne katkı veriyor ve mezunları kendi memleketlerinde istihdam ediyoruz. Geçen yıl aramıza katılan 250 kişi doğdukları yerde çalışmaya devam ediyor” dedi.

Türk Telekom iş başavurusu: Kutlu, çalışanların eğitimine de büyük önem verdiklerini ifade ederek, Türk Telekom’un, sektörün okulu olduğunu vurguladı. “İnsanları yerelde çalıştırmaya nasıl ikna ediyorsunuz?” sorusuna Kutlu, “Yerel çalışma sistemi personel memnuniyetini artırmaya yönelik. Yerelde çalışanların kariyer yönetimleri mevcut sisteme göre ilerliyor. Türk Telekom’da işi girişten itibaren yükselme bir sistem olarak ilerliyor. Taşrada olmak merkezde ya da taşrada yönetici olabilmenin önünde bir engel değil” yanıtını verdi.Türk Telekom’un “Aramıza Hoş Geldiniz 2011” etkinliği, 2 gün sürecek.Hürriyet

Türk Telekom iş başavurusu yapmak için _linke_ tıklayınız.

20 Replies to “Türk Telekom İş Başvurusu 2011”

 1. ebru dedi ki:

  herkes tanıdıklarını girdiriyorlar

 2. pakize dedi ki:

  lütfen diyip durma bize iş veremeyenler utansın

 3. şefıka dedi ki:

  yaşamam için umut verin iş istiyorum lütfen dikkate alın lütfeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen

 4. mustafa KABAKCI dedi ki:

  kırıkkale ticaret meslek lisesi büro yönetimi sekreterlik bölümü megzunuyum ayrıca
  kırıkkale üniverstesi meslek yüksek okulu megzunuyum büro
  yönetimi sekreterlik ve yönetici asistanı
  bölümü 2 sene kırıkkale türk telekom da insan kaynakları ADSL internet servisinde görev aldım.

 5. soner tunç dedi ki:

  yozgatlı yım mersine göç eddim şöförüm E ehliyetim var ilköğretim mezunuyum

 6. ergin dedi ki:

  yeşim hanım iş bulmak bu kadar kolay mı?

 7. Gökhan AYGÜN dedi ki:

  1986 KIRIKKALE dogumluyum EML mezunuyum sizinle calısmak isterim Tel05458749117

 8. adem kutlu dedi ki:

  sizinle çalışmak isterim izmirde yaşıyorum özel güvenlik silahlıkartım var sekiz yıldır bu işi yapıyorum 5yıl silahlı olarak görev yaptm .1975doğumlu 1.82boyundayım c sınıfı ehlıyetım var sizinle çalışmaktan gurur duyarım.

 9. ORHAN dedi ki:

  yıllardır teknik personel olarak çalıştım bana uygun bir işte çalışmak isterim geregini arzederim

 10. kursad dedi ki:

  Merhaba mugladan kürsad 1983 doğumlu 168 boyundayım.silahlı özel güvenlik kartım,B sınıfı ehliyetim ön muhasbe tecrübem vardır.2012 yılında sizinle çalışmaktan grur duyarım.

 11. GÜLSEREN dedi ki:

  mehmet diyor ki kısmına tıklıyorum ama bir sonuç alamadım.Ankara da yaşıyorum.Sizin sektörde çalışmak istiyorum.Size nasıl ulaşabilirimç

 12. mehmet dedi ki:

  Bilgi vermek için mehmet diyor ki kısmına tıklamanız yeterlidir.

 13. Mehmet dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar başvuru linki 2011 in ilk aylarından itibaren aktif aceba alımlarla ilgili belirli bir tarih var mı? Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse sevinirim. Herkezin hakkında hayırlısı olsun işsizlik gerçektende çok zor

 14. çiğdem dedi ki:

  Ben ankara da oturuyorum 1987 doğumluyum lise mezunuyum özel güvenlik sertifikam var ve çok acil işe ihtiyacım var sizinle çalışmak isterim

 15. selda dedi ki:

  merhaba kendimi bu işe çok uygun görüyorumilgilenirseniz sevinirim

 16. Tuğrul Yılmaz dedi ki:

  Merhaba İstanbul’dan Tuğrul 1989 doğumlu 188 boyundayım.silahlı özel güvenlik kartım,B sınıfı ehliyetim ve bilgisayar sertifikam vardır.2012 yılında sizinle çalışmaktan grur duyarım.

 17. yeşim dedi ki:

  acil işe ihtiyacım var. ilgilenirseniz çok sevinirim. teşekkürler

 18. rıfkı arpa dedi ki:

  iş arıyorum

 19. ramazan ari dedi ki:

  internet explrer 6 olması lazım 7 veya üzeri internet sürünümleri üye girişi linki çıkarmıyor…bide programı kaldıramıyorsunuz eğer 7 8 veya 9 internet explrer programıysa.bilgisayara format çekip başlat’a basıp programlara girin ve orada internet explrer üzerine nasılı tutup masa üstüne yapıştırın.böylelikle tekrar üye girişinizi sorunsuz halledebiilirsiniz. hala sorun devam ediyorsa bu e-mail adresimden bana ulaşabilirsiniz… ramazanarii@hotmail.com

 20. Sevgi dedi ki:

  İnsan kaynakları bölümünde ”genel Başvuru”linki çalışmıyor… Nasıl form dolduracağız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top