Temiz İş, Temiz Hayat

İşini temiz ve titizlikle yapan çalışanlar, iş yerinde hep sevilen sayılan insan olurlar. Saygı duyulan insan işine daha sıkı sıkıya bağlı kalacak, işlerini düzgün yapacak ve kendi hayatında da mutlu bir yaşam sürecek. Yapılan araştırmalara göre çalışanların mutlu ve huzurlu bir iş ortamı aradıklarını ve bu durumun oluşması halinde çok para peşinde olmadıklarını ortaya koymuşlar. Şimdi sizlere iş yerinde mutlu ve huzurlu olmanın en kısa yollarını aktarmaya çalışacağız.

buro

Maddeler halinde sıralamak gerekirse;

  1. Sizin probleminiz sizi ilgilendirir; kendi problemlerinizi dışarıya yansıtmaktan kaçının. Kimse sizin problemlerinizi, dertlerinizi, tasa ve kederlerinizi dinlemek zorunda değil. İçinize atın demiyoruz, ancak sizi dinleyebilecek kişilere anlatın dertlerinizi.
  2. Ofisinizi Sevin; ofisiniz günlük yaşamınızı –uykuyu saymazsak- büyük oranda orada geçirdiğiniz yerdir. Sevmediğiniz bir yerde kalmayı kesinlikle istemezsiniz. Bunun için işinizi sevmeyi öğrenin, iş yeriniz sizin evinizi gibi olsun.
  3. Organize hareket edin; iş yerinizde mutlu bir ortamın oluşması için diğer arkadaşlarınızla organize işler yapın. Gizli saklı şeylerden ziyade, sosyal aktivite şeklinde olması daha makbuldür. Bu sayede kaynamış olacak, ofisinize gitmeniz için ekstra bahaneleriniz olacaktır.
  4. Ortamı değiştirmeye kalkışmayın; sevmediğiniz şeyler olabilir ortamınızı. Bunu kabullenmek gerekir. Çünkü işin sahibi siz değilsiniz. Doğal olarak orayı kabullenmek en güzel fikirdir. Hem şu da var ki bazı şeylerin değişmeye çalışılması bazen zarar gördürür. Siz siz olun bunlardan kaçının.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top