TED Burs Başvurusu 2013

TED Burs Başvurusu 2013

Her yıl olduğu buna benzer TED bu yıl da birden çok öğrenciye burs vermeye devamı ediyor.Personelalim.com olarak burş başvuruları yapabileceğiniz kurumları inceledik. Kurumun resmi web sayfasından online olarak edinilen burs başvuruları, TED burs başvurusu 2013 formu aracılığı ile yapılıyor. Ancak burs almak isteyen öğrencilerin bu imkandan yararlanması amaçlı birtakım şartlara uyması gerekiyor.

TED burs başvurusu koşulları nelerdir?

TED burs başvuru koşulları aralarında bulunan koşullardan ilki T.C vatandaşlığında olmak. Bunun yakınında başvuru yapan öğrencinin 5., 6., 7. ve 8. sınıflarda öğrenim hayatına devamı ediyor olması gerekiyor. Ek Olarak öğrencinin en bitiş yıla ait karnesinde not ortalamasının 85-100 arasında olması isteniyor. Bunların yanı sıra ekonomik açıdan maddi desteğe kesinlikle gereksinimi olması ve öğrenim hayatında maddi açıdan zor vaziyette bulunması istenen bir başka kural olarak karşımıza çıkıyor.

Diğer taraftan Türk Öğrenim Derneği kapsamında bulunan okullardan birinde okuyan öğrenciler TED burs alma sınavına giremiyor. Bu sebeple sınavlara girecek aday öğrencilerin bu koşula dikkat etmesi gerekiyor.

TED burs başvurusu inşa etmek amaçlı kurumun resmi internet sayfası üzerinden yapılmış olan duyurulara yakından takip etmenizi öneririz. Senenin tespit edilmiş zamanlarında yapılmış olan başvurular, öğrencilere uygulanan sınavın sonrasında gerçekleştirilmektedir. Sınavda istenen başarıyı imkanı sunan öğrenciler, burs almaya hak kazanmakta ve tekrardan kazananların listesi web sitesi üzerinden duyurulmaktadır. TED burs başvurularını kaçırmamak amaçlı kurumun internet sitesini sık sık takip edin ve başvurular başladığında gerek olan koşulları adına getirdiğinizi düşünüyorsanız, bir an öncelik olarak başvurunuzu iletin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top