Subay Maaşları Ne Kadar?

Devletlerin koruma ve kollama güçlerine vrilen ücretler daima ortalamanın üzerinde olmuştur. Ülkemizde de 2015 subay maaşı dönem dönem değişiklik göstermektedir. Nedeni, can güvenliğinin diğer mesleklere nazaran daha risk teşkil etmesi ve görevlerinin nisbeten daha zorlu süreçler içerip tehlikeli alanlara hizmet etmesi olarak görülebilir. Gerekli önlemlerin de alınmasıyla birlikte askeriyede görev almanın kolaylığını her daim söylemek mümkün. Tabii bunlara iş kazaları veya tahrip gücü yüksek saldırıları çıkarırsak bunlarını söylemek pek ala mümkün.

2015 Subay maaşları bu yıl zamlanarak bir seviyenin üstüne çıkmaktadır. Dönemsel olarak verilen ve devletçe belirlenen maaş zamları ocak ve temmuz aylarında kendini göstermektedir. 2015 subay maaşları zam oranları diğer memurlıklarla aynı seviyede olup %3 civarlarında zam yapıldı. Yine dönemsel olarak artış veya düşüş yaşanabilir. Tabii düşüş çok zor durumlarda görünen bir seçenektir.

2015 Subay maaşları yapılan zam ile birlikte net olarak belirtmeye geçekim. Tabii devlet kademesinde olan hiyerarşiye göre bu görevlerde de makama ve mevkiye göre subay maaşları değişiklik göstermektedir. Rütbenin yüksekliğine göre subay maaşlarında da artış görülmektedir. Subay maaşlarına şöyle bir bakmak gerekirse,

  • Binbaşı: 3.450 TL
  • K.Yüzbaşı: 3.350 TL
  • Yüzbaşı: 3.200 TL
  • K.Üsteğmen: 3.100 TL
  • Teğmen: 2.850 TL
  • Asteğmen: 2.400 TL

2015 subay maaşları  bu şekildedir. aynı şekilde temmuz ve ocak aylarında yapılan zamlarla birlikte artış söz konusudur. Rütbelerin artışıyla iş yükü azalmakta olup, görev sorumluluğu artacaktır. En alt rütbeye sahip subay maaşları olarak üstlerine göre daha azdır ve görevleri onlara nazaran daha fazladır. Lakin unutulmaması gereken bir şey var ki, üst rütbelilerin görevlerindeki sorumlulukları astlarına göre çok daha fazladır. Yıllarca bu tür tartışmalar yapılmış, kademesi ve rütbesi yüksek olanların çok daha fazla maaş almalarını kabullenememiştir. Alt kademelerin bu tartışmaları yaptığı da su götürmez bir gerçek elbette.

Subay maaşları hakkında etraflıca bilgi edinmek ve soru sormak için internet sitemizin iletişim kısmını kullanabilirsiniz. Ayrıca konu altında bulunan yorum kısmından da bize güncel subay maaşları 2015 hakkında sorular sorup bilgilerinizi tazeleyebilir ve olmak istediğiniz meslek hakkında etraflıca bilgi edinebilirsiniz. İlerleyen günlerde olabilecek subay maaşı zamlarını da sizlerle buradan paylaşacağız. Değerli öneri ve yorumlarınızı aşağıdaki bölümden bize ulaştırabilirsiniz.

1 Reply to “Subay Maaşları Ne Kadar?”

  1. Şevket dedi ki:

    Fena sayılmaz aslında. Bu çok da abartılacak kadar değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top