Sözleşmeli Personele Yılda 4 Maaş İkramiye

Devlet Memurlara ödenen yardımlardan da faydalanacak olan sözleşmelilerin keyfi yerinde. Bundan böyle sözleşmeliler yılda 4 ikramiye, Haziran ve Aralık’ta teşvik parası alacak.Haberin detayları aşağıdadır.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) sözleşmeli çalıştırılacak personelin hizmet şartlarını, vasıflarını, görevlerini, sorumluluklarını, ücretlerini ve diğer ödemeleriyle özlük işlemlerini düzenleyen ‘MEB Sözleşmeli Personel Hizmet Sözleşmesi’ Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin 42′nci maddesine dayanılarak hazırlanan esaslara göre; sözleşmeli personele, çalıştıkları günlerle orantılı olarak hastalık ve senelik izin süreleri dahil Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında birer aylık sözleşme ücreti tutarında ikramiye ödenecek. Üstün gayret gösteren sözleşmeli personele Milli Eğitim Bakanı’nın onayı ile 4 ikramiye dışında Haziran ve Aralık aylarında da teşvik ikramiyesi verilecek. Sözleşmeli personel memurlara ödenen aile, doğum ve ölüm yardımlarından da faydalanacak.

ANLAŞMA YILLIK OLACAK

 
Öte yandan, sözleşmeler 1 yıllık olacak. Bakanlık, sözleşmeleri istediği zaman tek taraflı feshetme hakkına sahip olacak. Bunun dışında disiplin hükümlerine aykırı davrananların sözleşmeleri iptal edilebilecek. Sözleşmeli personel de memurlar için tespit edilen çalışma saatleri esaslarına göre çalışacak. Hafta sonu ve resmi tatillerde de çalıştırılabilecek olan sözleşmeli personelin ücretleri unvanları dikkate alınarak yapılacak.

VEKİL EBE HEMŞİRELERİN MAAŞI 400 LİRA ARTIYOR

Yaklaşık 5 bin vekil ebe-hemşire sözleşmeli memur oluyor. Sağlık Bakanlığı teşkilat yapısını değiştirecek olan Kanun Hükmünde Kararname ile vekil ebe ve hemşireler 4/B’li sözleşmeli memur kadrosuna atanacak. Sözleşmeli memurluğa geçen vekil ebe hemşirelerin maaşları yaklaşık 400 lira artacak. Maaş artışının yanı sıra, yıllık izin gibi birçok sosyal haklara kavuşacak.

TEPE YÖNETİMİNE DIŞARIDAN ATAMA

Milli Eğitim Bakanlığı’na artık dışarıdan yönetici atanabilecek. Bakanlığa Müsteşar, Talim Terbiye Kurulu Başkanı da atamayla alınacak. /TAKVİM

4 Replies to “Sözleşmeli Personele Yılda 4 Maaş İkramiye”

 1. murat dedi ki:

  4yıl 4bli olarak çalıştım,kadro verilmeden 2ay önce istifa ettim.tekrar devlete başlamak istiyorum bu konuda ne yapabilirim

 2. bekir öztürk dedi ki:

  merhaba ben elektirikçiyim bana görede bir işiniz varsa memnun olurum inşallah vardır şimdiden teşekkürler
  0501 207 43 15

 3. rıdvan yeşiltaş dedi ki:

  10 DEMİŞLERDİ AMA ONGÜN GEÇTİ ?

 4. rıdvan yeşiltaş dedi ki:

  sayın editör tam olarak vekil hemşireler nezaman 4b olacak net bir bilgi verebilirmisiniz sabırsızlıkla cevabınızı bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top