Sözleşmeli Personel Alımı – Sağlık Bakanlığı Diş Tabibi ve Eczacı Alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli personel ve memur alımları tüm hızıyla devam ediyor. Sağlık Bakanlığı 913 sözleşmeli personel alımı yapacak. Yapılan duyuru ve iş ilanları kapsamında 657 Devlet Memurları statüsünde istihdam edecek, kurum tarafından yapılacak kurs ile 723 sözleşmeli diş tabibi ve 190 sözleşmeli eczacı olmak üzere toplamda 913sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Duyuru ile ilgili diğer detaylar ise şöyle;

BAŞVURU VE KURA TAKVİMİ

Kura başvuruları internet ortamında, http://personel.saglik.gov.tr internet sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS) bölümünden yapılacaktır.

Kuraya başvuran adayların PBS başvuru formlarını imzalayıp notere onaylatarak, 01 Ağustos 2011 Pazartesi günü saat 18.00’den önce Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şube Müdürlüğü’nde olacak şekilde elden teslim etmeleri ya da APS veya kargo ile göndermeleri gerekmektedir. Başvurusahibinin imzası bulunmayan veya notere onaylatılmayan formlar kabul edilmeyecektir.

APS veya kargo ile gönderilen başvuru formlarının Sağlık Bakanlığı’na vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk, başvuruda bulunana aittir.

Kura, 11 Ağustos 2011 Perşembe günü (yer ve saati daha sonra duyurulacaktır) noter tarafından yapılacak olup kura sonucu aynı gün http://personel.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

BAŞVURU ŞARTLARI

1 – Bu kuraya başvuran adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesindeki, aynı Kanunun 48’inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6 ve 7’nci bentlerindeki ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslardaki şartları taşımaları gerekmektedir.

2 – Diş Tabibi pozisyonlarına başvuran adayların, 1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun’un 30 ve 31’inci maddelerinde belirtilen şartları; Eczacı pozisyonlarına başvuran adayların 6197 sayılı Eczacılar ve Eczaneler Hakkında Kanun’un 2 ve 3’üncü maddelerinde belirtilen şartları da taşımaları gerekmektedir.

3 – Diş Tabibi (Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi), Diş Tabibi (Ağız Diş ve Çene Radyolojisi), Diş Tabibi (Çocuk Diş Hekimliği), Diş Tabibi (Endodonti), Diş Tabibi (Ortodonti), Diş Tabibi (Periodontoloji), Diş Tabibi (Protetik Diş Tedavisi), Diş Tabibi (Restoratif Diş Tedavisi) pozisyonlarını tercih eden adayların, ilgili alanda doktora veya uzmanlık eğitimi almış olmaları gerekmektedir.

Başvurular

18 Temmuz 2011 Pazartesi günü başlayıp, 22 Temmuz 2011 Cuma günü saat 17.30’ da sona erecektir.

 

1 Reply to “Sözleşmeli Personel Alımı – Sağlık Bakanlığı Diş Tabibi ve Eczacı Alımı”

  1. ramazan yıldız dedi ki:

    selam ben 25 yaşında ve e sınıfı sürücü belgesi ve psiko teknik kartım ayrıca uzun yol tecrübem var uygun bir işte çalışmak istiyorum iyi günler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top