Şişecam 1000 yeni işçi alımı – Şişecam Personel Alımı – Başvuru

Şişecam Yönetim Kurulu Başkan vekili ve Genel Müdürü Ahmet Kırman, Türkiye’deki yeni yatırımlar tamamlandığında yaklaşık 1.000 yeni istihdam sağlayacaklarını söyledi. Şişecam bünyesindeki Paşabahçe’nin ‘Konuşan Paralar’ koleksiyonunun tanıtım toplantısında konuşan Kırman, “Rusya ve Bulgaristan’da yeni üretim yatırımımıza başladık.

Polatlı’da da başlıyoruz. Yenişehir’deki yatırımımız bittiğinde ise 1 milyon ton ile aynı yerde toplanmış en büyük cam üretimi gerçekleşecek. Eskişehir’de de cam ambalaj üretimimiz başlayacak. Türkiye’de yaklaşık 1.000 yeni istihdam sağlayacağız” dedi.

Mısır beklemede
Kırman, Mısır’da cam ev eşyası ve soda üretimine yönelik yatırım planlarının ise bölgedeki siyasi hareketlilik nedeniyle şu anda beklemede olduğunu söyledi. Avrupa ülkelerindeki ekonomik sorunların Şişecam’ın satışlarına nasıl yansıyacağı yönündeki soru üzerine ise Kırman, “Avrupa’da pazar  paylarımızı yükseltme çabasında olacağız” diye konuştu.

‘Konuşan Paralar, Sikkeler Koleksiyonu’ ile ilgili değerlendirmede bulunan Kırman, insanlık için dönüm noktalarından biri olan paranın Anadolu topraklarında doğuşundan başlayarak gelişimini yansıtan koleksiyonun, Şişecam’ın üstlendiği misyonun önemini bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.
Kırman, “Bu koleksiyonlarla bir taraftan kültür hediyesi ihtiyacını karşılıyoruz; diğer taraftan şirket misyonumuzun bir gereği olarak ‘Kültür Mirası’ bilincinin oluşturulmasına katkıda bulunuyoruz” dedi.

Şişecam Finansmanda rahat
Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Özince ise Avrupa’daki ekonomik konjonktür nedeniyle Şişecam’ın yatırımların finansmanı konusunda bir zorluk yaşayıp yaşamadığı yönündeki soru üzerine, “Şişecam kredi finansmanı açısından son derece rahat. Yurtdışı kredi kaynaklarından doğrudan yararlanıyor. Özkaynağımız da var ama yatırımların ciddi kısmını kredi ile yapıyor. Şişecam gibi şirketlerin  borçlanma maliyetlerinde ciddi bir artış yok” diye konuştu.Milliyet

58 Replies to “Şişecam 1000 yeni işçi alımı – Şişecam Personel Alımı – Başvuru”

 1. Dogan dedi ki:

  Yasım 28 duzgun ve sorumluluk sahıbıyım sızınle calısmak ısterım 05076691179 doğan

 2. Volkan bacık dedi ki:

  Rusya nızhny novgord sehrınde yasıyorum makina elektrık otomasyon teknıkerıyım iş arıyorum 8 930 807 82 26

 3. SERPİL ÖNDER dedi ki:

  ben muhasebeciyim yaklaşık bir aydır iş arıyorum uygun görürseniz muhasebe bölümünüzde çalışmak isterim

 4. gokhan topçu dedi ki:

  işyerin kapandığından dolayı işsiz kaldım acil iş arıyorum. ilkokul mezunuyum sizson çaremsiniz gerçi işim olmaz da yinede deneyim dedim.size kolay gelsin.

 5. Bahar Gözel dedi ki:

  Eskişehirde yaşıyorum fabrikanızda paketleme bölümünde çalışmak istiyorum 0536 591 63 10

 6. Bahar Gözel dedi ki:

  Eskişehirde yaşıyorum fabrikanızda çalışmak istiyorum

 7. musa özdemir dedi ki:

  fabrikanızda çalışmak isterim

 8. gürel küçük dedi ki:

  fabrikanızda çalışmak isterim 1974 doğumluyum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top