PTT Müfettiş Yardımcısı Personel Alımı Memur Alımı 2013

2012 yılından beri personel alımı yapmayan ptt genel müdürlüğü,2013 yılının ilk alımını müfettiş yardımcısı kontenjanından alacak.PTT,yayında olan ilan itibariyle 7 müfettiş yardımcısı alımı gerçekleştirecek.Alımla ilgili sınav ve detaylar aşağıdadır.

T.C. PTT Genel Müdürlüğünde görevlendirilmek üzere, giriş sınavı ile 7 Müfettiş Yardımcısı alınacak olup, sınavla ilgili hususlar aşağıda belirtilmiştir.

A) Sınav Tarihi: Yazılı sınav 08 ve 09 Haziran2013 (Cumartesi-Pazar) tarihlerinde yapılacaktır.

B) Sınav Yeri: PTT Eğitim Merkezi Müdürlüğü Etlik Cad. No: 12, (Altındağ Kaymakamlığı yanı) Dışkapı ANKARA adresidir.

C) Sınava Katılma Şartları:

1) Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yazılı nitelikleri haiz olmak,

2)Sınavınyapıldığı tarihte otuzbeş yaşını doldurmamış olmak,

3) Hukuk, Siyasal Bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari Bilimler Fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamca kabul edilen en az dört yıl eğitim veren yerli ve yabancı fakültelerden birini bitirmiş olmak,

4) Karakter ve yaşam biçimi bakımından müfettişlik mesleğine alınmasına engel durumu olmamak. Bu koşul sadece yazılı sınavıkazananadaylar yönünden söz konusu olup sözlü sınavdan önce Teftiş Kurulu Başkanlığınca yapılacak inceleme ilebelirlenir,

5) Sağlık durumu bakımından Türkiye’nin her yerindegörevyapmaya ve her türlü vasıta ile seyahat etmeye elverişli olmak,

6) ÖSYM tarafından 2011 ve 2012 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP40 bölümünden 80 ve daha üzeri puan almak ve başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı ilk 140 aday içerisinde bulunmak, (140. aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava katılabileceklerdir) sınava ilişkin diğer ayrıntılı bilgiler, www.ptt.gov.tr adresinden, PTT Teftiş Kurulu Başkanlığına ait 0 312 3095150 no.lu telefondan, PTT Başmüdürlükleri ile PTT Merkez Müdürlüklerinden öğrenilebilir, “PTT Genel Müdürlüğü Müfettiş Yardımcılığı Giriş Sınavı Başvuru Formu” ise www.ptt.gov.tr adresinden temin edilebilir, ilan olunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top