POMEM 2012 Başvuru Tarihi DUYURU

POMEM 11.dönem başvuruları KPSS 2012 sınav sonuçlarının açıklanmasını takip eden hafta başlayacak. Konu ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı.

POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZLERİNE  (POMEM)  ALINACAK ADAYLAR İÇİN DUYURU

            Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM)  Müdürlüklerine öğrenci alımı için başvuruların 2012 yılı KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasını takip eden hafta başlanması planlanmaktadır.

            Başvuru işlemlerine ilişkin ayrıntılı şartlar ve bilgiler www.egm.gov.tr internet adresinden belirtilen tarihte duyurulacaktır.

19 Replies to “POMEM 2012 Başvuru Tarihi DUYURU”

 1. tülay dedi ki:

  1982 kasım doğumlu bayanım.
  35 yaş şartı gelirse bende yararlanabilecekmiyim? Acil yanıt bekliyorum

 2. derin dedi ki:

  üniversiteden mezun olamadm alttan bi dersim kaldı onuda eylülde bütünleme sınavında vericem pomeme başvurabilirmiyim.

 3. doğan kaptan dedi ki:

  kullanabilirsin kardeşim hangisi yüksek ise onla girebilirsin.. yukarda bi arkadaş 2012 geçerli olur demiş ama öyle değil

 4. ipman dedi ki:

  -pomem basvurusu icin kpss puanı 60 ve üzeridir.
  -2011 kpss puanı iyi olup 2012 ye girenlerin basvurusunda 2012 puanı gecerlidir.
  -pomem alımlarında spor+mülakat+kpss ortalamasına göre alım yapılır (65puan ile diger asamaları atlatırsanız büyük ihtimal polissiniz)
  herkes icin hayırlısı olsun..

 5. serdar dedi ki:

  2012 pomeme başvurabilmek için kpss3 den kaç almak gerekıyor????

 6. ali dedi ki:

  madem kpssye kalacaktı insanları neden ümitlendirdiniz şerefsizler kansızlar sizinde açacağınız sınavında canı cehenneme alayınızın……………..

 7. mazlum dedi ki:

  ne yani 2010 yılı benim kpss’m iptalmi .gecen senede girmedim bu senede hazurlanmadım .al işte devletin yapacagı işte bukadar olur.

 8. soydan dedi ki:

  pomem yılan hkayesıne dondu ertele babam ertele sayı yı ıyıce bırıktrelım secımler yaklassın bombayı patlatalım bu kadar kısı almsz pomem yemezler artık ne yaparsanız yapın artık sze zerre kadar oy yok bu sefer bz pomem madurları AMPULUUUUU patlacaz inşallah ALLAH belanızı versın bu kadar ınsanı cıle den cıkarıyorsun ALLAH sızı bıldıgı gbı yapsın artık ne dyelımmmm

 9. salim dedi ki:

  2011 kpss3 puanım 70 ama 2012 kpssye girmek istiyorum.farzedelim 2012 puanı düşük geldi 2011 puanını kullanabilirmiyim polislik için?

 10. nmn dedi ki:

  kardeşim neden martı beklediniz bu kadar insanı neden marta kadar beklettiniz…iki kelime yazmak için mi …yazıklar olsun.seçim zamanı gelince döktürüyorsunuz ama değil mi..alma mazlumun ahını ,çıkar aheste aheste.boşuna mı bir sene çalıştık dersaneye gittik ,okulu bitirmek için çabaladık peki neden polis olabilmek için .peki ne oldu.. doğru sizin çocuklarınız bizim durumuza düşselerdi ne yapardınız acaba.bu işin öbür tarafı da vvar .. hakkımı helal etmiyrum kardeşim..bu kadar da olmaz yani.iki kelime yaa..

 11. SELİM dedi ki:

  valla cok haklısınız arkadasm ben de senle aynı durumdayım bunlar ne yapıyor anlamadık gttı herhangı bı acıkklama yok gerekce yok gerekcesz olur muya bu ınsafszlarda merhameten dusunceden yoksunlar bela okuyacam valla artık lnet olsunnnnn baskımızı srdrelım

 12. şeyma dedi ki:

  ben daha yeni mezun olcam ve kpss 2012 ye gırıcem.bu durumda sonuçların açıklanması sonrasınra başvuru yapabilir miyim ???

 13. damla dedi ki:

  benim 1 yılım boşa mı gitti yani.kim verecek bu 1 yılımın hesabını. yaş sınırı geçince ee yaş sınırı var alamıyoruz derler sabır….

 14. nida dedi ki:

  bayanlar icin POMEM yas siniri kac? bazi yerlerde 28 bazi yerlerde 29 yaziyor, 28 den yas almissa giremez mi anlamadim??

 15. zeki dedi ki:

  bu kadar saçmalık olmaz yaşı bu durumda yaşı geçenlerin durumu ne olacak insanlar bu kadar mağdur edilmememli yazık bu gençliğe illa başka şeylermi yapalım bu vatanı seviyoruz bizleri soğutmasınlar yazık bu gençliğe

 16. mesut dedi ki:

  2011 kpss sınavında p3 puanım 68 pomem başvurularımız 2012 kpss sonuçlarından sonra mı olacak ?

 17. doğan dedi ki:

  eğer yaşın kurtarıyorsa yaparsın

 18. kpssli dedi ki:

  Pomeme başvuru yapabilmek için KPSS lisansdan en az kaç puan almak gerekir. Bilgisi olup cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.

 19. Remzi dedi ki:

  2011 kpss sınavına girdim. p3 puanım 80 pomem’e başvuru yapabilirmiyim cevap yazarsanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top