Pegasus Havayolları Çalışma Arkadaşları Arıyor

Pegasus Havayolları, 1990 yılında Aer Lingus, Silkar Yatırım ve Net Holding’in ortak girişimiyle İstanbul’da kuruldu. Mayıs 1990’da ilk uçuşunu gerçekleştiren Pegasus, iki uçakla başladığı yolculuğunu, bugün iştiraki olan İzAir ile birlikte son model Boeing 737-800’lerin içinde bulunduğu 32 uçaktan oluşan bir filoya dönüştürdü. 19 yıllık başarılı geçmişiyle Türkiye’nin önde gelen havayolu şirketlerinden biri haline gelen Pegasus, 22 adet Boeing 737-800, 2 adet Boeing 737-400 ve 3 adet Boeing 737-500 tipi uçağa ek olarak İzAir bünyesinde bulunun 3 adet Airbus A319 ve 2 adet Airbus A320 uçağı ile Türkiye’den 17 ülkedeki 100’ü aşkın farklı noktaya tarifeli ve charter uçuşlar yapmaktadır. Ayrıca, charter operasyonları dışında ekstra kapasite gerektiğinde diğer havayolu şirketlerine wet leasing (kiralama) hizmeti de vermektedir.

Yolcularına güvenli, rahat ve dakik uçuşlar sunmak için sürekli en yüksek operasyonel standartlara ulaşmaya çalışan Pegasus’un operasyonları, JAR-OPS 1 ve JAR- FCL’e uygun olarak Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylıdır. Ayrıca Pegasus Havayolları, İngiliz UKAS Akreditasyonu altında, SGS firması tarafından belgeli ISO 9001-2000 sertifikasına sahiptir.

Eğitim Pegasus’da öncelikli konulardan birisidir. Pegasus, bakım servisleri dışında sektördeki diğer havayolu şirketlerine mürettebat, pilot ve teknik eğitimler de vermektedir.

ESAS Holding, Ocak 2005’te Pegasus Havayolları’nın tamamını satın aldı. Bugün, Ali Sabancı Yönetim Kurulu Başkanı, Sertaç Haybat ise Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Böylece, yeni yönetimin oluşturmuş olduğu dinamizmin yanı sıra, müşteri beklentileriyle uyumlu olarak yeniden yapılanma süreci başlamıştır. Bu çabaların ve müşterilerin talep ve beklentilerinin sonucu olarak, Pegasus Havayolları iç hat tarifeli uçuşlarına 1 Kasım 2005 tarihinde başladı. Pegasus, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan iç hatlarda Adana, Ankara, Antalya, Bodrum, Dalaman, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Hatay, Istanbul, Izmir, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Samsun, Trabzon, Van dış hatlarda ise Amsterdam, Atina, Basel, Berlin, Brüksel, Dusseldorf, Kopenhag, Köln, Frankfurt, Krasnodar, Londra, Marsilya, Milano, Münih, North Cyprus (Ercan), Paris, Roma, St. Etienne/Lyon, Stockholm, Stuttgart, Viyana ve Zürih’e tarifeli seferler ile uçmaktadır.

 

Pegasus havayolları açık pozisyonları gözmek ve basvuru yapmak için tıklayınız..

1 Reply to “Pegasus Havayolları Çalışma Arkadaşları Arıyor”

  1. DİDEM KALYONCU dedi ki:

    ben muhasebe uzerıne acık lıseden bu sene mezun olacagım 7 sene garsonluk ve barmenlık uzerıne calıstım zekı trıkoda alım stım uzerıne calıstım bır ınternet uzerınde calıstım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top