Paramı Nereye Yatırmalıyım?

Paramı nereye yatırayım sorusunu kendısıne soran ve cevap arayan  yatırımcılar iyi bir sektör bulamıyor olmanın telaşı içerisinde kalıyorlar. Bugün paramı nereye diye araştırma yaptığınız zaman karşınıza çıkacak olan birçok karlı sektör bulunmaktadır. Bugün ki makalemizde sizlerle bu sektörleri ya da bu alanları paylaşacak ve hangi alanın daha güvenilir ve daha sağlam olduğunu tartışacağız.

Nakit parası olan ve parasını nereye yatıracağına karar veremeyenler için en iyi sektör her zaman olduğu gibi inşaattır. İnşaat sektörüne para yatırabilir ya da ev, arsa gibi gayrimenkul alabilirsiniz. Fakat inşaat sektörünün geleceğinin çok açık olduğunu ve insanların daha çok bina ve ev dikeceklerini rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle inşaat sektörüne yatırılan para kısa zaman içerisinde kendini geri kazandıracaktır. En fazla 1 sene içerisinde yatırdığınız parayı geri alabilir ve paranıza para katlayabilirsiniz. Bu nedenle de inşaat ya da gayrimenkulün iyi bir yatırım aracı olabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle de parası olan ve hangi alana yatırsam acaba diye soranlara bu alanları öneriyorum.

Paranızı aynı zamanda iyi bir franchising sistemine de yatırabilirsiniz. 2 ila 3 sene içerisinde parasını çıkartabileceğiniz bir franchise sistemi sayesinde hem çok para kazanabilir hem de kendinize prestij sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda işlerin kontrolü sizin elinizde olacağı içinde nereye ne yatırdığınızı ve nasıl kazanacağınızı bilebilirsiniz. Eğer bir alana yönelmek isterseniz ve bu alandan giderek çok para kazanmak isterseniz restoranların franchising sistemi tam size göre olabilir genellikle 10 ila 20 yıllık sözleşme yapan bu firmalar sayesinde kendinizde prestij kazanabilirsiniz. Diğer yandan bir diğer sektör olarak da kozmetik sektörü seçilebilir. Özellikle bayanların ilgi odağı olan kozmetik sektörü para yatırmak için ideal bir sektör olarak görülmektedir.

Parasını karlı işlere yatırmak
isteyen herkesin ilerleyen zamanlarda parasına para kattığını ve yukarı vermiş olduğumuz alanlarda yatırım yaptıklarını söyleyebiliriz. Bu sektörlerin hepsi daha önce yatırım yapılmış ve çok güzel paralar kazanılmış sektörler arasında yer almaktadır. Eğer sizlerde bu sektörlere değer verirseniz yatırımlarınızı çok kısa zaman da çıkartabilir ve paranızı sabit durmasına izin vermez zamanla paranızı katlarsanız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top