Ofis Kavgalarına Karışmayın!

İş ortamınızın sağlıklı olması için ofiste, çalıştığınız mekânlarda kavgalardan, dedikodularda kaçının. Özellikle yeni işe başlamışsanız, herhangi bir kavgaya karışmanız kariyeriniz, prestijiniz açısından son derece önemli bir yere sahiptir.

ofiss

Bu tür olumsuzluklar çalışma ortamını gerecek, sanki patlamaya hazır volkan gibi bekleyecek gibi olursunuz. Sadece kendiniz değil, bütün çalışanlar bundan etkilenir. Yıkıcı değil yapıcı olun. Bu hem sizi güvenilir yapar, hem de işe alışmanızı kolaylaştırır.

Özellikle de severek girdiğiniz bir işse bu olaylardan uzak durma sizin için çok önemli olacaktır. Zamanınızdan gitmez, işe daha çok konsantre olursunuz ve işte yükselme olasılığınız artar. Bunu sağlamak için olayda hemen birilerini yargılamayın. Bazı filmlerde olur, bir işin aktöre kalması türlü türlü olaylar gerçekleşir. Ama olayla bir ilgisi yoktur. %99.9 o şüpheli durumdadır. Ama siz her şey kesinleşmeden o %0,01’lik kısmı göz ardı etmeden sakince bekleyin.

Olay zaten sizin tarafınızda ise ve kendinizi &100 haklı görüyorsanız yüksek sesle bağırmayın, küfretmeyin. Kısaca kendinize hakim olun. Suçsuzken suçlu duruma düşmeye gerek yok.

Ama olay sizin dışınızda ise, beklemeyi tercih edip, şahitliğinize başvurmalarını bekleyebilirsiniz. Olayı tamamen bilmeden “yoruma dayalı” tahmine dayalı” şeylerden kaçının. Bu işin sonunda işten atılmak var, kimsenin ekmeğine mani olmanın manası yok. İlerde birgün başınıza gelirse o zaman daha iyi anlarsınız. Kısaca empati kurun.

Bu sayede çalışma ortamında huzurlu işler yapabilir, kariyerinize odaklanabilirsiniz.

PersonelAlim.com / Osman T.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top