Neden Terfi Alamıyorsunuz? İşte Nedenleri…

İş yerinizde çok mu çalıştığınızı düşünüyorsunuz? Çalışmanızın ürünü olarak terfi almayı hak ettiğinizi mi düşünüyorsunuz? Genel olarak artık zamanınızın daha önemli işlere harcanması gerektiğini mi düşünüyorsunuz? gibi gibi gibi sorular hep kafanızda dolanıyor, ama bir türlü istediğiniz şeyi alamıyorsanız, yanlış yaptığınız bir şeylerin olabileceğini düşünün. Çünkü yolunda gitmeyen mutlaka bazı şeyler vardır. Belirlediğiniz kariyer hedeflerinize çok uzak kalmadan aşağıda sıralayacağımız planlama ve çalışma tavsiyelerini uygularsanız, kariyerinize bir adım daha önde başlayabileceğinizi söyleyebiliriz. Bu adımlar, baştan söylemek gerekirse, garanti şeyler olmamakla birlikte genel olarak uygulanan ve faydalı olan şeylerden ibaret sayılabilir. Hal böyleyken hiç bir şeyin garantisini veremeyiz.

personelbilgisayar

Yanlış Planlama Puan Kaybettirir

İşinizde yaptığınız günlük planlarınız göze batmanızı, hatalar yapmanızı ve buna bağlı olarak puan kaybetmenize neden olabilir. Sizin puan kaybettiğiniz yerde, puan alanlar sizden öne geçebilir ve sizden önce terfi alabilir.

Alınan Görevlerin Zamanında Teslimi Artı Puan

İş yerinde alınan görevler hem çalışma açısından hem de kariyer açısında önemli bir portfolyo oluşturur. Yaptığınız önemli katkılar sizi bir adım öne çıkarır.

İşinizi Arada Eve Taşıyın

İş yerinizde bitiremediğiniz işlerinizi eve götürüp yapabilirsiniz. Her zamanda olmasa arada götürmek iyidir. Projenizin tamamlanması açısından önemlidir.

Sakın Geç Kalmayın

Saatinizi biraz erkene almanın her alanda faydası vardır. Bildiğiniz halde uygulayın bunu. Trafik olur, kalkamama olur, geç kahvaltı hazırlama olur… Bunları hesaba katarak hareket edin. Kendinize Bakım Yapın İnsan kaynakları uzmanı G. Edward Griffin, yaptığı bir araştırmaya göre pek çok çalışanın banyo yapmadığını ve bunları onlara açıklamaları için özel bir danışman tutmak zorunda olduklarını açıkladı. Bunu gözardı etmeyerek kişisel bakımınıza özen gösterebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top