Modern Zaman Meslekleri 3

Üçüncü ve son Modern Zaman Meslekleri konumuz..

personelllll

Potansiyel Şefi:Piyasaya yeni bir ürünmü sunacaksınız?yada yeni bir pazar arayışı mı içindesiniz? Mutlaka yer almanız gereken pazarların olduğunumu düşünüyorsunuz? Sizin için bu gibi stratejik kararlara kimin karar vereceğini düşünüyorsanız , yakın gelecekte firmalarda yerini alacak ve sorumluluğu göğüsleyebilecek vizyon sahibi bu meslek grubuna şirketinizde yer açmayı unutmayın.

Bilgi Güvenliği Yöneticisi:Her firmanın güvenlik alanında çalıştığı gerek kendi içinde gerekse dış kaynaklı firmaların olduğu aşikar.Bilgi alanında da zaten şirket bünyesinde bu işi yapan kişilerin mevcut olduğunu düşünüyorsunuzdur.Bu aşamada yanıldığınızı unutmayın.Çünkü gelişen teknolojiyle birlikte bilgiye ulaşmanın ne kadar değer arz ettiğide göz önüne alındığında bu alanda ki sorumluluğun ne kadar büyük olduğunu anlayacaksınızdır.Örneğin bir hacker saldırısı karşı önlem alabilecek kişilerle sürekli iletişim halinde olmak ve iyi niyetli hackerlarla da işbirliğine gitmek işletmenizin bilgi güvenliği açısından olmazsa olmazlarından birisi olacaktır.

Gerçeklik Yöneticisi: Yeni bir fikir buldunuz ve bu fikirle çok para kazanacağınızı düşünüyorsunuz.Ya da bulduğunuz fikrin çalışmakta olduğunuz şirket karını yükselteceğini ve sıçrama yaptıracağınızı düşünüyorsunuz.Bu aşamada size kim yardım edecek diye düşünüyorsanız  gerçeklik yöneticisi tam size göre.Çünkü , fikrinizin gerçeklik ve uygulanabilir olduğunu denetleyecek yöneticilere sahip olacaksınız.Belkide şirketinizin değerini yükseltecek.

Hız Direktörü: Şirketinizin yapmış olduğu yenilik ve değişimden müşterilerinizin haberdar olmasını istiyorsunuz veya bir sanatçısınız, yeni çıkarmış olduğunuz albümün, eserin insanlara duyurulmasını istiyorsunuz..O halde bırakın işi ehli olan hız  uzmanları yapsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top