MİT Erkek İstihbarat Uzman Yarımcısı Alımı İlanı

Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı

Erkek İstihbarat Uzman Yardımcısı Sınav İlanı

Sıra dışı bir kariyer..

Analitik yönü kuvvetli, iletişim yeteneği güçlü, sorumluluk sahibi, kişisel gelişime açık, araştırmacı, pratikzekasına güvenen, yönetme ve yönlendirme becerilerine sahip Türkiye’nin ve Dünya’nın çeşitli bölgelerinde görevlendirilmek üzere İstihbarat Uzman Yardımcısı Adayları alınacaktır.

1. GENEL ŞARTLAR

1.1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu nun 48. maddesinde öngörülen genel şartlara sahip olmak.

1.2. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

1.3. 03 Aralık 2011 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (03 Aralık 1976 veya daha sonra doğmuş olmak).

1.4. Askerlik görevini fiilen tamamlamış olmak veya üç ay içerisinde terhis olabilecek durumda olmak veya askerliğini en erken Temmuz 2012 tarihine kadar erteletmiş olmak.

1.5. Sağlık durumu bakımından Türkiye’nin her yerinde ve her türlü iklim koşulunda görev yapmaya uygun olmak (İleriki aşamalarda Sağlık Kurulu Raporu istenecektir).

1.6. MİT Müsteşarlığı memuru olmaya engel bir hali bulunmamak (Bu hususta MİT Müsteşarlığımın takdiri esastır).

1.7. MİT Müsteşarlığımın daha önce açtığı giriş sınavlarının;

1.7.1. Yazılı bölümlerine bir defadan fazla katılmamış olmak,

1.7.2. Uygulamalı sınav veya mülakat aşamalarında başarısız olmamak.

1.8. 35 TL sınav katılım ücretini yatırmış olmak.

2. ÖZEL ŞARTLAR

Aşağıda belirtilen şartlardan (2.1., 2.2. veya 2.3.) en az birini taşıyor olmak;

2.1. Son beş yıla ait Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) P1, P2 veya P3 puan türlerinin herhangi birinden 70 veya üzeri puan almış adaylar için;

2.1.1.Yurtiçi ve yurtdışı denkliği yetkili makamlarca tanınmış; en az dört yıllık örgün eğitim veren yükseköğretim kurumlarının Hukuk veya Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültelerinden veya Uluslararası İlişkiler, Avrupa Birliği İlişkileri, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, işletme, iktisat, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası Ticaret, Ekonometri, Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Antropoloji, Tarih, Halkla İlişkiler, Gazetecilik bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak veya herhangi bir örgün lisans programından mezun olmak şartıyla, yukarıda belirtilen programların herhangi birinde yandal, çift anadal, yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlamış olmak.

2.1.2.Sınav sonuçları son beş yıla ait olmak üzere; KPSS’nin yabancı dil bölümünde en az 42 soruyu doğru cevaplamak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puan almak ya da KPDS/ÜDS’de 70 veya üzeri puana eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen sınav sonucuna sahip olmak (Uluslararası geçerliliği bulunan yabancı dil sınavlarının eş değerlik tabloları için bakınız www.yok.gov.tr).

2.2. Madde 2.1.de belirtilen KPSS şartını taşımayan adaylar için;

2.2.1. En az dört yıllık örgün eğitim veren yurtiçi ya da yurtdışı yükseköğretim kurumlarından lisans mezunu olmak (Yurtdışı mezuniyetlerinde YÖK denkliği aranmaktadır).

2.2.2. Arapça, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Gürcüce, Hollandaca, ispanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Yunanca dillerinden en az birinde son beş yıla ait KPDS’de 80 veya üzeri puan almış olmak.

2.3. Madde 2.1.de belirtilen KPSS veya madde 2.2.2.de belirtilen KPDS şartlarını taşımayan adaylar için; Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çekçe, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fince, Hırvatça, Hintçe, Hollandaca, İbranice, İspanyolca, isveççe, italyanca, Japonca, Korece, Lehçe, Macarca, Makedonca, Norveççe, Peştuca veya Darice, Portekizce, Rumence, Rusça, Sırpça, Ukraynaca, Urduca, Yunanca dillerinin birinde en az dört yıllık örgün eğitim veren yurtdışı yükseköğretim kurumlarının herhangi bir bölümünden lisans mezunu olmak (YÖK denkliği aranmaktadır).

3. BAŞVURULARIN YAPILMASI

Başvurular aşağıdaki belgeler ile birlikte, en geç 21 Ekim 2011 tarihinde Müsteşarlığımızda olacak şekilde “P.K. 955 Ulus-ANKARA” adresine posta yoluyla yapılacaktır.

3.1. Eksiksiz olarak doldurulmuş ve vesikalık fotoğraf yapıştırılarak aday tarafından imzalanmış MİT iş Başvuru Formu.

3.2. Nüfus cüzdanı fotokopisi (T.C. kimlik numarası mutlaka olmalıdır).

3.3. Diploma veya mezuniyet belgesi fotokopisi (Yurtdışındaki üniversitelerden alınmış olması halinde YÖK onaylı denklik belgesi fotokopisi).

3.4. Askerlik durumunu (terhis veya tecil) gösterir belgenin fotokopisi.

3.5. Madde 2.1. veya 2.2. kapsamında başvuru yapan adaylar için ilgili sınav sonuç belgelerinin fotokopileri.

3.6. T.C. Ziraat Bankası Ankara Yenimahalle Şubesi (Şube Kodu: 599) MİT Sınav İşlemleri adına açılan 52337662-5001 numaralı hesaba (IBAN: TR310001000599523376625001) 35 TL sınav katılım ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu.

NOT: Sınav katılım ücreti yatırılırken, sınava katılacak adayın; adı, soyadı, T.C. kimlik numarası ve irtibat telefonu banka dekontunda mutlaka yer almalıdır.

4. SINAV SÜRECİ

4.1. Adaylar; Genel Zihinsel Yetenek Testi, Kompozisyon, Kişilik Envanteri, Uygulamalı Sınavlar ve Mülakat gibi aşamalardan oluşan sınav sürecine tabi tutulacaktır.

4.2. Madde 2.2. veya 2.3. kapsamında başvuru yapan adaylar, madde 4.1 .de yer alan sınav aşamalarının yanı sıra Genel Yetenek – Genel Kültür Sınavına da tabi tutulacaktır.

4.3. Sınav süreci, aşamalı eleme sistemiyle gerçekleştirilecektir.

5. SINAVTARİHİNİN VE YERİNİN DUYURULMASI

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 29-30 Kasım 2011 tarihlerinde www.mit.gov.tr internet sitesinin ‘İnsan Kaynakları/Sınav Programı” bölümünden, sınav tarihini ve yerini öğrenebileceklerdir.

6. UYARILAR

6.1. Başvuru şartlarını taşımayan, gerekli belgeleri göndermeyen veya sınav katılım ücretini yukarıda belirtilen esaslar dahilinde yatırmayan adaylar sınav sürecine dahil edilmeyecek olup, başvurularına cevap verilmeyecektir.

6.2. Başvuru şartlarını taşımadığı halde sınav katılım ücretini yatıran, sınav katılım ücretini yatırıp sınava katılmayan veya sınavda başarısız olan adayların yatırdıkları sınav katılım ücreti iade edilmeyecektir.

44 Replies to “MİT Erkek İstihbarat Uzman Yarımcısı Alımı İlanı”

 1. barış dedi ki:

  selm ben 10 ylıdan fazla beyaz eşya yetkili servisinde teknisyenlik yaptım şimdi iş arıyorum 05428375956

 2. idris dedi ki:

  mrb ben1980 doğumluyum sizlerle clışmak istiyorum teşekürler 05376918253

 3. hayta dedi ki:

  laa olum bi siktirin gidin ya malmısınız siz iş başvurusu yaptığınız yere bakın siz den değil mit elemanı temizlik elemanı bile olmaz önce adam olun

 4. Serkan dedi ki:

  asil türk milletinin tek güvencesi sizlersiniz

 5. erhan çelik dedi ki:

  E.SINIFI EHLİYET SAYBİYİM. HERTÜRLÜ İŞ
  ELİMDEN GELİR MESLEHİM ELEKTİRİK SU VE DOĞALGAZ TESSATI BEKÇİLİK ŞÖFÖRLÜK İŞİ ARIYORUM.YAŞ 29.İSTANBUL/ESENLER:05345719163
  İLKOKUL MEZUNUYUM

 6. serkan akdaş dedi ki:

  merhaba neden kpds veya neden kpss bu ülkeyi kurtaracak sınav deil yürektir vatana bağlılığındır…bence eğitimi zeka geliştirmeyi dilleri sizde görmeli.Görmeliki ekmek yediği yere ihanet etmesin…

 7. Benide mit ci yaparmisiniz .almanyadayim belki faydam dokunur.

 8. HAFIZ dedi ki:

  canlı bomba akparti de patlacak kalenonu de harekat war benım cep 05455452612

 9. laçin dedi ki:

  kolay gelsin sizden maaş dahi istemiyorum vatana hizmet etmek tek amacım böyle bir fırsat elinize bir kere geçer ve karşınızda hiçbir yere bağlı değilim yabancı dilim yok ama herşeyi çabuk öğrenirim ulaşın görüşelim

 10. Ali işidoğru dedi ki:

  m.i.t teşkilatına öncelikle selamlar…bu şimdi söyleyeceklerim gerçek ve benim yeteneklerimdir.ama öncelikle ben yüksek okul mezunu dilim ama benm dünyada yapamayacağım bilemeyeceğim tanımayacağım bişe yoktur.askerliğimi çok başarılı ve eğitimimi komando olarak yaptım.keskin nişancı yım yürekliyim karda yürür izimi belli ettirmem.suriye de yıllarım geçti lübnanıda iyi biliyorum.size ülkeme faydalı olabilirim ayrıca king box ta baya bi iyiyim dir.SAYGILARIMLA Ali İşidoğru.05548933494

 11. oğuz dedi ki:

  1976 doğumluyum sizinle calışmak isterim.

 12. recep dedi ki:

  tüm saygı ve sevgilerimle.ben onbeşyıl israilde kaldım ve çok iyi ibranice konuşuyorum sizlere ve türkiye me hizmet etmekten gurur duyacağımı bilmenizi isterim.

 13. selim dedi ki:

  selam merhaba adım selim sizinle calısmak istiyorum ben vatanımı sevn bir insanım sizle yada sizsiz ben bu vatan için canımı veririm desteğiniizi bekliyorum selim gülyaz suanda istanbuldayım ve bildim sey cok ulasın 05317798212

 14. ÖMER dedi ki:

  selam benim yaşım küçük ama yüregim çok büyük ben bir TÜRK vatandaşı olarak bu vatana gözümü kırpmadan canımı feda edebilecek kişilerden sadece biriyim 1995 doğumlu olduğum halde bu vatan için elimden ne gelirse yapmaya hazırım… mit’ile çalışmaktan onur ve gurur duyarım…

  ÖMER AKBULAK

 15. Ali SATAR dedi ki:

  İşletme 4 yıllık mezunuyum askerliğimi çanakkale geliboluda yaptım.sizinle çalışmaktan onur duyarım

 16. emrah dedi ki:

  mrb çanakkaleden yazıyorum 1986 doğumluyum 2 tane çocuğum var 15 ay askerlik görevimi amfibi komando olarak ve bölük çavuşu olarak yaptım askerden sonra sınavlarla jandarma uzman çavuş oldum özel harekatta görev yaptım şu an meslekten ayrıldım ve mit için çalışmayı çok isterim 05422424164

 17. mustafa selçuk dedi ki:

  ya bu neya şunu getir bunu yatır şu kadar ücret ben mit’te olmak istiyorum bu kadar evliyim 1976 doğumluyum 2 oğlum var 9 ve 2 yaşında beklentim yok sadece hizmet etmek istiyorum ilkokul mezunuyum fotoğrafçıyım saygılarımla

 18. şükrü dedi ki:

  selam .ben 1977 dogumluyum.cok uzun yıllar yurtdısında yasadım ve hala gıdıp gelıyorum .cok ıyı derecede almanca orta ıngılızce bılıyorum .ılkokul ortaokul mesleklısesı yurtdısında okudum .aradınız dıllerde neden almanca yok ?eger ıhtıyac varsa gercekten ılgılenırım seve seve .

 19. serdal dedi ki:

  ben ilkokul mezunuyum kendimi bildim bileni mit istihbarat olmak istiyorum okuyamadığın için olamıyorum ama bimek gormek gerektiği yerdesilmek okumakla olmuyor hazim onemli istediğim dili bir ayda orenme yeteneğine sahibim istenilen yerde olurum istenilen herşeyi yaparım yaşım 25 ilgilere durulur…
  ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top