Connect with us

Hi, what are you looking for?

Güncel Haberler

Memur için ne kadar zam istenecek

Memur konfederasyonları başkanları ne kadar zam isteyeceklerini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Gül, Meclis’te kabul edilen toplu sözleşme yasasını onaylarsa, memur ve memur emeklilerinin aylardır beklediği 2012 zammı için süreç başlayacak.

Yeni zamlı maaş için memur konfederasyonları ve hükümet ilk kez toplu sözleşme masasına oturacak.

HÜKÜMETTEN NE KADAR ZAM İSTENECEK?

KAMU-SEN Genel Başkanı İsmail Koncuk: “Son 10 yılda memurun maaşlarında yüzde 30’luk erime var.Kamu çalışanlarının yüzde 30’luk erimesini ya da bir kısmını en azından yarısını telafi edecek bir taleple oturacağız.” dedi.

KESK Genel Başkanı Lami Özgen: “Hükümetin bütçesinde 3+3 ve cüzi oranda enflasyon farkı var. Biz şunu talep edeceğiz. Hükümetin son 1 yılda temel gıda, benzin, doğalgaza ne kadar zam yaptıysa aynı oranda kamu çalışanına verilmelidir.” dedi.

MEMUR-SEN Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu: “Enflasyonun üzerinde bir zam olması mücadelemiz olacak. Şu anda zam oranlarını telaffuz etmeyelim önce yasa sonra masa.” dedi.

ZAM DIŞINDAKİ TALEPLER

Memur-Sen, Kamu-Sen ve Kesk’in tek talepleri zam değil.

KAMU-SEN Genel Başkanı İsmail Koncuk: “Eşit işe eşit ücret uygulaması yeni eşitsizlikler meydana getirdi. Öğretmenlerimiz, akademisyenler, postacılar açısından sorunlar var. Ek ödeme oranlarının yüzde yüz oranında artırılmasını talep edeceğiz ve emekliliğe yansıtılmasını isteyeceğiz” dedi.

MEMUR-SEN Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu: “Çalışılırken elde edilen kazanımların emekliye yansıması mücadelesini vereceğiz. Kalan sözleşmelileri kadroya geçirmek, toplu sözleşme ikramiyesinin anlamlı hale gelmesi için mücadele vereceğiz.” dedi.

KESK Genel Başkanı Lami Özgen: “Birçok mesleki ve özlük konularında ciddi sıkıntılarımız var hükümet tek taraflı KHK, yönetmeliklerle kamu çalışanlarının özlük hakları ortadan kaldırılıyor. Bunun da görüşülmesi lazım.” dedi.

ensonhaber

 

____________________________________________________________________

Gelen Aramalar

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

Kamu Personel

Binted personel alımı, BİNTED; Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat Ve Ticaret Ltd. Şti. olarak açılmaktadır. Vizyonunu ise işinde uzman, alanında örnek...

Özel Sektör İlanlar

Boyner Holding bünyesinde bulunan Altınyıldız konfeksiyon fabrikaları 1952 yılından beri faaliyetlerine başlamıştır. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka hedefiyle yurt dışına ihracatta gerçekleştiren Altınyıldız dünyanın...

Özel Sektör İlanlar

Doğan Holding şirketlerinden biri olan Doğan online (DOL) 1999 yılından beri Türkiyenin öncü internet şirketlerinden birisi olmuştur. DOL internetteki tüm önemli iş modellerini kapsayan...

Güncel Haberler

Rekor sayıda sözleşmeli personel alımları başlıyor. Tam 5 bin 13 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Karar Kuvvetleri Komutanlığından yapılan duyuruya göre 287 sofor, 108 asci, 154...