Maliye Bakanlığından Vergi Kaçakçılarına Büyük Darbe

Türkiye Cumhuriyeti MB (Maliye Bakanı) Mehmet Şimşek, özellikle deniz yakıtları alanında büyük kaçakçılığın yapıldığını, doğal olarak büyük vergi istismarının meydana geldiğini açıkladı. Yapan kişileri tespit ettiklerini açıklayan Şimşek, Vergi Denetim Kurulunun tespitiyle büyük bir soygunun ortaya çıkarıldığını sözleri ekledi.

belgee

AA muhabirine konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, sahte belgeler düzenleyerek deniz yakıtları alanında büyük vurgun peşinde olduklarını, ancak gerekli takiplerin sonucunda bu vurgunu engellediklerini sözlerine ekledi.

Şimşek, uzun süreli bir takip sonucunda; ”76 Milyon insanın hakkı yiyen bu insanları yakaladık. Teslim almadığı halde teslim aldığını gösteren sahte belgelerle bu işi yapıyorlar.” Dediği kaydedildi.

Mükellefler Hakkında 1 Milyar Liralık Haciz

Şimşek, bu bağlamda İstanbul Organize Vergi Kaçakçılığı ile Mücadele Grup Başkanlığı ile ortak düzenlenen incelemelerle Özel Tüketim Vergisiz yakıt tesliminden ortaya çıkar vergi cezası olarak 1 milyar liralık bir haciz yaşanabileceğini kaydetti.

Geçtiğimiz Yıl 9 Milyar Ceza Kesilmişti

Geçtiğimiz yıl içerisinde ekonomik araç vergisi gibi vergi ödeyen lüks araç sahiplerine, vergi kaçağına neden olan sigara fabrikalarına, halk arasında 10 numara yağı olarak kullanılan ve yakıt gibi kullanılan maddeyi yurda sokanları Maliye tespit edip yaklaşık olarak 9 milyar lira vergi cezası kesmişti.

Sizde bu konu hakkında yorum belirtebilir, öneride bulunabilir, bu tür vak’aların önlenmesi için çeşitli yorumlarda bulunabilirsiniz. bizlere sormak istediğiniz sorulara açığız.

PersonelAlim.com / Yurt Haberleri

1 Reply to “Maliye Bakanlığından Vergi Kaçakçılarına Büyük Darbe”

  1. mehmet dedi ki:

    mehmet.seyitoğlu.yş.43.by.179.kg.79.½.40.rapor.var.daha.çalişt.şuhan.işsızım.işariyorum.cok meğdur.kal.perşan.lutfen.yardımcio.olun cp.05393045122

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top