KPSS 50 Puan İle 170 Memur Alımı İlanı Yayımlandı!

DPB’den açıklanan ilana göre kamuya 170 kişilik boş kadro ile memur alımı yapılacak. Buna göre adaylardan aranan şartlar ve başvuru bilgileri ilanda belirtildi.İlan ayrıntıları haberimizde.

170 Memur Alımı

Devlet Personel Başkanlığı tarafından 23 Kasım 2018 tarihli yayımlanmış olan ilana göre Trabzon Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan memur personel eksikliğini gidermek için alım yapacağını belirtti. Buna göre Trabzon Büyükşehir Belediyesi 657 Sayılı Devlet memurları kanuna göre ve bazı özel şartlara göre toplamda 170 kişilik boş kadro ile Memur alacak.

İlgili ilana Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olanlar başvuru yapabilecek. 2 Farklı pozisyonda olmak üzere erkek/kadın personel alınacak. Buna göre Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Lise, Ön Lisan ve Lisans mezunu Erkek 82 İtfaiye Eri alacak. Bir diğer pozisyona göre ise, Kasın veya Erkek olmak üzere, Lisans ve Ön Lisans mezunu 88 Zabıta memuru alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Adaylardan bazı nitelikler aranacak olup, Genel Olarak, 657 Sayıl ıDevlet memurları kanuna göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, 18 yaşını tamamlamış olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak gibi nitelikler aranacak.

Özel olarak ise,

2018 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan KPSS’den Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir. Daha önce çalışılmış olan kamu kurumu veya kamu kuruluşundan disiplin cezası ile ayrılmamış olmak, Yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşından büyük olmamak, Erkeklerde 167 cm ve bayanlarda 160 cm boyundan kısa boylu olmamak şartlarıda aranacak.

İtfaiye eri pozisyonu için ise yukarıdakilerle birlikte, kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak ve En Az E Sınıfı veya B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR ARALIK AYINDA ALINACAK!

Adaylar başvurularına 06 Aralık 2018 tarihi itibari ile başlayabilecek olup en geç 12 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Adaylar başvurularını 08:00 ile 17:00 saatleri arasında gerçekleştireceklerdir.

Başvurular, Başvuru formu, Diploma, Nüfus Cüzdanı fotokopisi, KPSS sonuç belgesi, Sürücü belgesine sahip olduğunu gösteriri belge, Askerlik durum belgesi, 2 ader vesikalık foroğraf ve Sağlık raporu ile birlikte Belediyenin İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacaktır. İlan hakkında detaylı bilgi almak için Buraya Tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top