Kamu Personel Memur Alımı 8 Bin 234 Kişi

Kamuda birçok kurum ve kuruluş yeni istihdam olanağı sağlayarak çok sayıda pozisyonda personel eleman alımlarına yönelecek. Bu yılın Kassım ayında kamu kurumlarında birçok atama yapılacak. Kasım ayında KPSS sonucuna gerçekleşecek merkezi yerleştirmelere göre toplamda 8 bin 234 kişilik kadro ve pozisyona personel eleman memur alımı yapılacak. Söz konusu alımlara ait tercihler 21-30 Kasım tarihleri arasında Ösym Başkanlığına gerçekleştirilecek. Yapılan açıklamaya göre en fazla kadro 1.428 ile Bilgisayar İşletmeni, 834 Mühendis, 719 Sağlık Teknikeri, 566 Şöför, olarak belirlendi.

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.

Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksekpuanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirme sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

9 Replies to “Kamu Personel Memur Alımı 8 Bin 234 Kişi”

 1. yasemin dedi ki:

  Gida teknikeri alimi neden olmuyor ya?

 2. MERVE GÜNGÖR dedi ki:

  SAKARYA ÜNİVERSİTESİ halkla ilişkiler önlisans mezunuyum. kpss henüz bu yıl giricem kpss sonucunu beklemek ve ona göre basvuru yapmak zorundayım sanırım?

 3. ibrahim akça dedi ki:

  işe ihtiyacım var 1983 dogumluyum E sınıfı ehliyetim var silahlı sertifkalı güvenlik görevlisiyim

 4. muammer dedi ki:

  işe ihtiyacım var benimde

 5. Zeynep dedi ki:

  ise ihtiyacim var

 6. Zeynep dedi ki:

  Ise ihtiyacim vae

 7. ABDURRAHMAN KAYA dedi ki:

  24 Aralık 2008/31 Aralık 2011 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birliklerde 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabii Uzman Erbaş olarak 3 Yıl 8 ay 10 Gün görev yaparak,31 Aralık 2011 tarihinde kendi isteğimle sözleşmemi fesih ederek görevimden ayrıldım.
  Devlet Personel Başkanlığının 28 Temmuz 2009 tarihli, 27302 Mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2009/15197 sayılı Kamu Personeli Genel Tebliğinin ilgili maddesinde; ”657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olanlar, boş kadro bulunmak ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile bu Kanuna tabi kurumlardaki memuriyetlere atanabilirler.” hükmü yer almaktadır.
  Ayrıca 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinde de; ”3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi Uzman Erbaş olarak en az iki yıl süreyle çalışmış olmak şartıyla, sağlık niteliklerini kaybetmeleri veya kendi istekleriyle sözleşmelerini feshetmiş olanlardan,kamu kurum ve kuruluşlarında Devlet Memuru olarak istihdam edilmek isteyenlerin,atanmak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarına başvurmaları gerekmektedir.” denilmektedir.
  Bu çerçevede,ilgili kanun maddelerinin sağlamış olduğu imkanlara istinaden, kurumunuzun takdiri ile münhal kadroda görev yapmak istiyorum.
  Gereğini bilgi ve müsaadelerinize arz ederim.
  ADRES :SÖĞÜT BELFESİ DOĞANŞEHİR/MALATYA
  TEL : 0507 754 19 44

 8. özkan dedi ki:

  İŞE İHTİYACIM VAR SERTİFİKALI GÖVENLİK GÖREVLİSİYİM

 9. vedat dedi ki:

  ihtiyacim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top