İŞKUR-TELEKOM İşbirliği 946 Kişiyi İş Sahibi Yapacak

İŞKUR Türk Telekom ile 946 kişiye iş garantisi içerikli bir anlaşma yaptı.Anlaşma ışığında İŞKUR 946 kişiye İş Başı Eğitimi Programı çerçevesinde kurslar vermeye başladı.İş Garantili İş Başı Eğitimleri Kapsamında 473 Kişilik İlk Grup 2013 Yılının Ağustos Ayında Türk Telekom’da Tekniker Olarak göreve başlayacaklardır.

personelll

Türk Telekom 12 bölge müdürlüğünde 6 ay süreli İş Garantili İş Başı Eğitim Programları kapsamında 2500 Kursiyer adayı ile Ggrüşmeler yapıldı ve bu görüşmeler sonucunda kursiyerler belirlendi.

Türk Telekom özelleşmesinin ardından on bin kişiye yeni iş olanağı sağlamıştır.Türk Telekom İŞKUR işbirliğinde telekomünikasyon sektöründe yetiştirilecek elemanlar ikamet ettikleri illerde iş olanağına sahip olacaklardır.

Türk Telekom bu işbirliğiyle istihdamın artmasını kendi bünyesine alımlar yaparak sağlarken,Türk Telekom’un bu kapsamdaki kariyer olanakları işsizliğin azalmasında büyük rol oynayacaktır.Kuruma başvurabilmek için kurumun internet sitesinden mevcut iş olanaklarına “Açık Pozisyonlar” linkinden ulaşabilir ve online başvuru yapabilirsiniz. Açık pozisyon ilanlarında niteliklerinize uygun bir ilan bulamadığınız taktirde, “Genel Başvuru” için CV’nizi oluşturabilirsiniz.Umduğunuz ve istediğiniz bölümlerde,pozisyonlarda çalışmanızı umar işlerinizde başarılar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top