İşkur İşçi Alımı 2011-2012

İşkur 2011 2012 yılı için işçi alımı açıklaması geldi. Haberin detayları aşağıda. Afşin Elbistan Linyitleri (AEL) İşletme Müdürlüğü ile A ve B Termik Santrallerine alınması planlanan 175 işçi ile ilgili olarak İŞKUR Elbistan Hizmet Noktasından açıklama geldi.

Hizmet Noktası Yöneticilerinden Latif Yönder, yaptığı açıklamada, GSM şirketlerindeki aksaklıklar ve iş yükü yoğunluğu sebebiyle iş için başvuran ve mülakata hak kazanan tüm isimlere ulaşılamadığını belirtti.

Kamuoyunda işçi alımlarıyla ilgili olarak dolaşan bilgilerin doğru olmadığını kaydeden İŞKUR Hizmet Noktası Yöneticilerinden Latif Yönder, şunları kaydetti:

EÜAŞ’a alınacak personel ile ilgili olacak ciddi bir bilgi kirliliği var. Bunun sonucunda ise en çok İŞKUR Hizmet Noktası çalışanları mağdur oluyor. Her gün bizler yüzlerce kişiye yönetmelik ve bundan sonraki süreçle ilgili olarak bilgiler veriyoruz. Bu yüzden çalışanlarımız mesai yapamaz duruma geldiler. Yönetmeliğe göre, personel talebinde bulunan kamu kurumunun talebi doğrultusunda İş-Kur resmi internet sitesinde alımı duyurur ve müracaatları kabul eder. Bu çerçevede ilgili kurumun maden kanunu kapsamında yaptığı kamulaştırma neticesinde mağdur olan vatandaşlardan başvuranların hepsi, KPSS puanlarına göre başvuranların alım sayısının 3 katı, terörle mücadelede takdir belgesi ile başvuran belge sahiplerinin 3 katı, kamuda işçi olarak çalışan ve işten ayrılanlar için alımın 3 katı müracaat kabul edilir ve liste halinde bir sonraki adıma hazırlanır. İş-Kur olarak bu sınava (mülakata) girmeye hak kazananlara bu haklarının bildirimi ile çalışmaya son noktayı koyarız. ”

GSM hatlarındaki sıkıntılar ve İŞKUR Hizmet Noktasındaki çalışma yükü sebebiyle SMS ile bildirimde sağlıklı sonuç alınamadığını belirten Yönder, şu bilgileri verdi:

“Belirtilen bu sıkıntılar nedeniyle tüm adaylara SMS ile ulaşılamamıştır. Mesaj ulaşmayanların hak kaybına uğradığı düşünülmemelidir. Kurumumuzda asılan listede ismini gören herkes mülakata katılacaktır. Bundan sonra mülakat yeri, tarihi, saati yönetmelik doğrultusunda ilgili kurum tarafından belirlenecektir ve 5 gün önceden tüm adaylara adrese dayalı kayıt sistemi vasıtasıyla yazılı olarak bildirilecektir. Ayrıca daha detaylı bilgi almak isteyenler ise yine EÜAŞ’a müracaat edebilir. ”

Elektrik Teknisyenliği için lise ve dengi okul mezunu (KPSS puanı, Kamulaştırma ile başvuru, terör mağduru ve kamudan ayrılma kişiler) toplamda 908 kişi, Elektronik Teknisyeni 239 kişi, Meslek Yüksek Okulu mezunu elektrik Teknisyeni 135, Elektronik Teknisyeni 56 ve Termik santral Makine Teknisyeni ise 121 kişinin başvurusu kabul edildi. 175 kişilik kadro için mülakata çağrılacak olan kişilerin sayısı ise bin 459 mülakat tarihi ve yeri, EÜAŞ tarafından açıklanacak.

106 Replies to “İşkur İşçi Alımı 2011-2012”

 1. dilek kaçmaz çetin dedi ki:

  denizlide ikamet ediyorum.1981 doğumluyum.kpss puanım 74 iş arıyorum görev ayırımı yapmıyorum 05365944295

 2. arda dedi ki:

  cennet hanım ne mezun usunuz bir ulaşın bana

 3. huseyın karadag dedi ki:

  konum askerden muafım yuzde 40 raporum var lutfen bı yardımcı olun bana yuzde 40 raporum sol kulak ısıtme kaybım var devletıme seslenıyorum bana ıs verın allah rızası ıcın seslenıyorum devletıme mılletıme seslenıyorum duyun sesımı duyunnnn numaralarım 5442648650 5376910237 konyada yasıyorum

 4. cennet dedi ki:

  lise mezunuyum kpss puanım 65 iş arıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

 5. ibrahim dedi ki:

  E sınıfı ehliyetim var şöfürlügüm iyidir işe ihtiyacım var

 6. nevzat dedi ki:

  B ehliyetim var 23 sene nakliyat anbarinda çaliştim iş ariyorum ist bahçelievlerde oturuyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top