İşinizde Kalıcı Olmanın Yolları

Her çalışan, çalıştığı firmada kalıcı olmanın yollarını aramaktadır. Bu hem çalışan için, hem de patron için artı bir kazanç sağlar. Çalışan işini sağlama alır, patron da bu işten doğabilecek potansiyelden kazanır. Şimdi sizlere işinizde kalıcı olmanın yollarından bahsetmek istiyoruz. Bu sayede, doğabilecek herhangi bir kriz masasında isminiz işine son verilecekler arasında gösterilmez, daha sağlam adımlarla geleceğe bakabilirsiniz.kamu personel

Negatif Değil, Pozitif Olun

İş yerinizde size bakılınca gülme hissi uyandırabiliyorsanız devam edin. Çünkü odak nokta siz olmuş durumdasınız. Olayların tamamen de olmasa da olumlu yönlerini görmeye çalışın. Bir sorun mu çıktı? Onun için çözüm alternatifleri sunun. “Aman battık biz.” değil, “Bu işi fırsata çevirebiliriz” modundan ayrılmayın.

İşiniz Bitmeden Gitmeyin

Eviniz her şeyinizdir belki. Hatta erken çıkmak için bahane arıyor olabilirsiniz. Ama unutulmamalıdır ki işinizin olmayışı o eve hapsolup, işe yaramaz duruma gelebilirsiniz. İşinizde aldığınız bir görevi/projeyi bitirmeden gitmeyin. Bu kayıp değil, aksine kazançtır. Ertesi gün herhangi bir tatilin olmayacağını bilemezsiniz. Patron sizden verdiği projeyi erkenden isteyebilir. Bunu en aza indirgemek için işinize zaman harcayın. Unutmayın; işinize ayırdığınız zaman, geleceğinize yatırımdır.

Lider Bir Vasfa Sahip Olun

Resmin büyük tarafına bakmak bu yazıyı okuyanlar için vazgeçilmez olmalı. İş yerinde yardıma ihtiyacı olan birine yardım etmek hem manen, hemde ruhsal olarak içinizi rahatlatır. Özellikle de işinizin bittiği bir sırada havaya bakmak yerine, empati bile kurarak diğer arkadaşlarınıza yardımcı olmalısınız. Bu toplum içinde rolünüzü de pekiştirir.

Boş Muhabbetten (Dedikodudan) Kaçın

Mümkün olduğunca bundan kaçınmanızı öneririz. Çünkü bugün sizin konuştuğunuz şeyler yarın öbür gün sizin içinde aynı şeyleri konuşmalarına neden olabilir. Zaman kaybı oluşunu söylememize gerek yok sanıyorum bile.

Yazının Devamı için tıklayın..

__________________________________

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top