İşinizde Kalıcı Olmanın Yolları 2

Kendinizi Geliştirin

Bir önceki gününüzle aynı olmayın. Sürekli farklı şeylerde kendinizi geliştirin. Her şeyden ufak ufak şeyler bilmek yerine, birkaç şeyden tam olarak bilmek çok faydalıdır. Bu konuda kendinizi sınayın. “Ben neyi tam olarak biliyorum” deyin kendinize.

pccc

Diğer Çalışanlarla İyi Geçinin

İş yerinizde geçimsiz olmayın. Pozitif olma, lider olma vasıflarına sahip olmanın yegane aşaması budur. Sizi gördüklerinde mutlu olabilecek bir kitle oluşturun çevrenizde.

Dikkati Elden Bırakmayın

İş yerinde doğabilecek herhangi bir şeyden sorumlu olmamak adına veya şahitliğinize başvurabilecekleri bir anda, çelişkiye düşmeniz büyük hatalara neden olabilir. Bu yüzden dikkatli olun.

Çok Fazla İzin Almayın

Kaynım hasta izin alıyorum, komşum maça çağırdı izin alıyorum tarzı şeyler için izninizi kullanmayın. Çok acil şeyler dışında izin almaktan kaçının. İlerde doğabilecek şeyler için izin alabilecek yüzünüz olsun.

Çevreniz Görünür Olun

Bazen fark edersiniz, çevrenizde bazı insanlar sanki hayat sinemasında figüran gibidirler. İşte, onlardan olmayın. Kapıdan girişte, bakılan taraf olun.

Firmaya Kazanç Sağlayın

Örneğin tasarruflar firma için önemli adımlardır. Tasarruf adına yapılabilecek öneriler sunun. Bu sayede diğer kimliklerinizle de firma içerisinde sağla bir statüye sahip olursunuz.

Kısaca; erken kalkan, yol alır. Siz siz olun, bugünün işini yarına ertelemeyin ve bu adımları tek tek uygulayın. İşinizden olmayın.Malum bu zamanda çalışmak ve çalıştığınız yerdeki ortama ayak uydurmak çok zaman almaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top