Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kariyer Planlama

İşinizde Kalıcı Olmanın Yolları 2

Kendinizi Geliştirin

Bir önceki gününüzle aynı olmayın. Sürekli farklı şeylerde kendinizi geliştirin. Her şeyden ufak ufak şeyler bilmek yerine, birkaç şeyden tam olarak bilmek çok faydalıdır. Bu konuda kendinizi sınayın. “Ben neyi tam olarak biliyorum” deyin kendinize.

pccc

Diğer Çalışanlarla İyi Geçinin

İş yerinizde geçimsiz olmayın. Pozitif olma, lider olma vasıflarına sahip olmanın yegane aşaması budur. Sizi gördüklerinde mutlu olabilecek bir kitle oluşturun çevrenizde.

Dikkati Elden Bırakmayın

İş yerinde doğabilecek herhangi bir şeyden sorumlu olmamak adına veya şahitliğinize başvurabilecekleri bir anda, çelişkiye düşmeniz büyük hatalara neden olabilir. Bu yüzden dikkatli olun.

Çok Fazla İzin Almayın

Kaynım hasta izin alıyorum, komşum maça çağırdı izin alıyorum tarzı şeyler için izninizi kullanmayın. Çok acil şeyler dışında izin almaktan kaçının. İlerde doğabilecek şeyler için izin alabilecek yüzünüz olsun.

Çevreniz Görünür Olun

Bazen fark edersiniz, çevrenizde bazı insanlar sanki hayat sinemasında figüran gibidirler. İşte, onlardan olmayın. Kapıdan girişte, bakılan taraf olun.

Firmaya Kazanç Sağlayın

Örneğin tasarruflar firma için önemli adımlardır. Tasarruf adına yapılabilecek öneriler sunun. Bu sayede diğer kimliklerinizle de firma içerisinde sağla bir statüye sahip olursunuz.

Kısaca; erken kalkan, yol alır. Siz siz olun, bugünün işini yarına ertelemeyin ve bu adımları tek tek uygulayın. İşinizden olmayın.Malum bu zamanda çalışmak ve çalıştığınız yerdeki ortama ayak uydurmak çok zaman almaktadır.

 

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

Kamu Personel

Binted personel alımı, BİNTED; Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat Ve Ticaret Ltd. Şti. olarak açılmaktadır. Vizyonunu ise işinde uzman, alanında örnek...

Özel Sektör İlanlar

Boyner Holding bünyesinde bulunan Altınyıldız konfeksiyon fabrikaları 1952 yılından beri faaliyetlerine başlamıştır. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka hedefiyle yurt dışına ihracatta gerçekleştiren Altınyıldız dünyanın...

Özel Sektör İlanlar

Doğan Holding şirketlerinden biri olan Doğan online (DOL) 1999 yılından beri Türkiyenin öncü internet şirketlerinden birisi olmuştur. DOL internetteki tüm önemli iş modellerini kapsayan...

Güncel Haberler

Rekor sayıda sözleşmeli personel alımları başlıyor. Tam 5 bin 13 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Karar Kuvvetleri Komutanlığından yapılan duyuruya göre 287 sofor, 108 asci, 154...