İşçi ve Memurların Aldığı Tazminat Farkı

Kamuda çalaşmakta olan işçi ile memurların, emekli oldukları takdirde ortaya çıkan tazminat farkı önemsenmeyecek boyutta değil.

İŞÇİYE 72 BİN TL, MEMURA 35 BİN TL TAZMİNAT

Bağımsız Büro Sen Genel Başkanı Remzi Kızılkaya’dan gelen açıklamaya göre, kamuda çalışan 25 yıl hizmeti bulunan ve bin 664 TL maaş alan bir işçi, emekli olması durumunda kıdem tazminatı olarak 72 bin TL, emekli aylığı olarak da bin 807 TL alabileceğini aktardı. Kızılkaya’dan gelen diğer bir açıklama ise, aynı süre hizmeti bulunan ve 2 bin 67 TL maaş alan yüksek okul mezunu bir memurun ise, emekli olduğu takdirde emekli ikramiyesi olarak 35 bin 312 TL, emekli aylığı olarak da bin 59 TL maaş alacağını belirtti.

VAZGEÇİYORLAR

657’ye tabi çalışan memurun emeklilik sorunlarının, memurları emekli olmaktan vazgeçirdiğini kaydeden Kızılkaya, şöyle konuştu: “Memurlar maaşlarının yarı yarıya düşmesi sebebiyle emekli olmak istemiyorlar. İşçi ile memur arasındaki fark için tedbir alınmalı.”

1 Reply to “İşçi ve Memurların Aldığı Tazminat Farkı”

  1. duran tum dedi ki:

    Konuyu dile getirenlerin ağzınıza sağlık; 30 yıl personel maaşları hesapladım ama; ne işçi memur maaşlarına nede emekli olduktan sonra aldıkları tazminata aklım erdi.Üniversite mezunuyum ve hizmet yılım 32 yıl ve aldığım emekli tazminatı 2004 yılında 33 bin tl.Akrabam 29 yıl hizmeti var ilkokul mezunu ve aldığı tazminatı 67 bin tl ve maaşı da benden yüksek nasıl oluyor bu adalet ve “adalet ve kalkınma partisi eğer ilkeliyse bu konuya parmak basar) Zaten çalışırken 3 ayda bir sözleşmeden doğan (yılda 4 ikramiye)bir maaştan fazla olarak ödenen ikramiyeleri de cabası.Gözüm yok Allah daha çok versin ama memur emekli olduğunda ne evi ne arabası var geçinemediği için bol bol borçlanıyor,onuda bankalar lütfederse? aldığı emekli maaşı da banka borçlarına ve kirada sefil yaşamaya devam ediyor.İşçi kardeşlerim (sendika varya gücü de var)emekli olmadan evi arabası var ve emekli olunca elindeki eskimişleri değiştiriyor.Memurun çalışır-ken de emekli olunca da geçinebilmesi mucize..Allah yardımcısı olsun.Devlet büyükleri “deve kuşu” misali başlarını kuma gömmüş sözde YASA YAPIYORLAR AVRUPA BİRLİĞİNE GİRECEGİZ, ANAYASAYA GÖRE DE “BÜTÜN VATANDAŞLAR EŞİT” güleyim bari.Müreffeh ülkeler seviyesine gireriz belki? Mehter marşı gibi 3 ileri bir geri. İyi günler mide gurultusunadevam…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top