Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kariyer Planlama

İş yerindeki mutluluk

Tıpkı hayal ettiğiniz gibi işte çalışmak ve bu işi yaparken de mutlu olmak.Kulağınıza ne kadar ütopya geldiğini tahmin edebiliyoruz.Peki bu konunun yani işyerinde huzur,mutluluk neden önemli?
ofiss
Eski dönemlerde insanlardaki iş mantığı ,meslek mantığı ne iş olsa yaparım üzerine kuruluyken, günümüz iş dünyasında bu düşünceden çok uzak olduğumuz ve seçici davrandığımız yadsınamaz bir gerçek.Eskinin ne iş olsa yaparım ve yeterki parası iyi olsun mantığından uzaklaşan çalışanlar ,artık paradan ziyade iş ortamlarında mesleki yaşamlarında huzur isteyen bireyler haline gelmiş bulunmakta.
Peki bu duruma neden gelindi sebep ve sonuçları neler?
Çalışanların meslek gruplarının çok çeşitli olmasıyla birlikte işe bakış açılarında önemli değişiklikler meydana gelmiş durumda.Bu değişimle birlikte rutin iş imkanları ve iş devamlılığının hakim olduğu çalışma hayatında artık rekabetçi,yaratıcı ve yenilenebilir bir ortam mevcut.Bu noktada günümüz rekabet şartları ortamında çalışanların üretkenliği veya yaratıcılığı için iş huzuru büyük bir önem kazanmıştır.
Kendini kanıtlamış dünyaca ünlü şirketler ,çalışanlarının mutlu olmasını kendi mutlulukları olarak gördüğünden bu yönde çeşitli yatırımlar yapmaktadır.Çeşitli organizasyonlar eğlenceler vb psikolojik rahatlama gibi performans artırıcı çalışmalar yapan firmalar, çalışanlarının daha yaratıcı ve başarılı olmalarıyla şirketlerininde başarılı olacağına inanmaktadır.

İşini severek yapan ve huzurlu olan çalışan şirketinin de mutlu olmasını sağlıyor.Ve mutlu şirketler diğer şirketlere göre bir adım önde olmakla beraber daha kazançlı ve daha verimli çalışarak rekabet güçünü dha yukarılara taşıyor.İşte bu nedenle işin özü en basit görünenden yani çalışma ortamını mutlu yapmaktan geçiyor.

1 Comment

1 Comment

  1. mustafa baylan

    Nisan 1, 2013 at 1:30 pm

    calısanlar elbette mutlu olmalı mutsuz insan yemek bile yemek istemez,malasef bir cok işveren calıstırdıgı insanların gulup eylenmesin den mutlu olmasın dan rahatsız oluyor,kendı tecrübelerim den yola çıkarak soyluyorum.ulke gercegımız hem fakır hem mutlu ıkısı bır ara da olmaz calısan az konuşur fazla bilmez eyer bilsey di patron o olur du.cok yazık ama cok fazlasıyla var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

Kamu Personel

Binted personel alımı, BİNTED; Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat Ve Ticaret Ltd. Şti. olarak açılmaktadır. Vizyonunu ise işinde uzman, alanında örnek...

Özel Sektör İlanlar

Boyner Holding bünyesinde bulunan Altınyıldız konfeksiyon fabrikaları 1952 yılından beri faaliyetlerine başlamıştır. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka hedefiyle yurt dışına ihracatta gerçekleştiren Altınyıldız dünyanın...

Güncel Haberler

Rekor sayıda sözleşmeli personel alımları başlıyor. Tam 5 bin 13 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Karar Kuvvetleri Komutanlığından yapılan duyuruya göre 287 sofor, 108 asci, 154...

Güncel Haberler

Bu işgücü istemi, İŞKUR‘un ÇANKAYA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ biriminden ilan edilmiştir. HAVA LOJİSTİK KOMUTANLIĞI DİKİMEVİ MÜDÜRLÜĞÜ Son Başvuru Tarihi : 10 Ağustos 2011 Yayınlanma Tarihi...