Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kariyer Planlama

İş Yerinde Konuşulmaması Gereken Konular

İş yerinizin huzurlu olması çoğu alanlarınızı etkiler. Hem sizin hem de iş yerinizdeki çalışanların düzgün çalışmalarına olanak sağlamış olursunuz. Bu sayede verilen işler kısa sürede yapılmış olacak, verilen görev başarıyla tamamlanıp teslim edilebilecektir.

toplanti

Özellikle kariyerinizin ilk yıllarında aşağıda vereceğimiz konuların çalışma ortamında konuşulmamasına özen göstermelisiniz. Bu sayede sohbet konusu olmaktan bile kurtulmuş olursunuz. Ayrıca söylemek gerekir ki; profesyonellikte bazı kıstaslarınızın olması sizin yararınıza. Diğer konularımıza göz attıysanız kendinize özgü kurallarınızın olması gerektiğini dile getirmiştik. Bu sayede, iş yerinizde ciddi bir ortam sağlanmış olacak, ciddiyetten uzak bir çalışma ortamının önüne geçmiş olacaksınız.

İş yerinde konuşulmaması gereken konuları sıralamadan önce bunların gerçekten işe yaradığını, konuşulduğu takdirde bir önyargı oluşacağını söyleyebiliriz. Size kalan bunları konuşurken dikkatli olmanız, gerekirse hiç konuşmamanız.

  1. Politika; Esnafların en çok dert yandığı konudur. Herhangi bir partiye mensup olabilirsiniz. Sevebilir, sayabilirsiniz. Ama bunu iş yerine getirmekten kaçının. Gereksiz tartışma konuları çıkabilir, çalışanlar arasında ikilik çıkabilir ve olası bir kavganın fitilini ateşlemiş olursunuz.
  2. Dini Görüş; Hangi inanışa sahip olursanız olun, hangi görüşten taraf olursanız olun bun konuları ofis ortamında açmaktan kaçının. Politika ve inanış çok farklı yerlere gidebilecek, farklı farklı anlamlar çıkarabilecek, ön yargıyı da araya koyarak kalplerin bile kırılmasına neden olabilirsiniz. Bundan kesinlikle kaçının.
  3. Özel Hayat; Özel hayatınız daha sonraları sohbetlerde konu olmamak adına konuşulmaz. Hele de daha yeni başladığınız bir işte dikkat edilmelidir. Hem herkesin özeli kendine değil midir?
  4. Özel (aile) Sorunları; Yukarıda da dediğimiz gibi; herkesin özeli kendine ve kendi özel sorunlarınızı kimsenin dinlemesi gerekmez.
  5. Kurduğunuz Hayaller; Belki sizler için çok büyük şeyler ifade edebilir, belki herkes içinde önemli şeyleri ifade ettiğini düşünüyorsunuzdur. Ama yanılıyorsunuz. O, öyle değil ;)

Bu kurallar sizin için altın niteliğinde kurallardır. Dikkat ederseniz büyük hasarlar meydana gelmeden baştan önlemiş olursunuz.

PersonelAlim.com / Osman T.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

Kamu Personel

Binted personel alımı, BİNTED; Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat Ve Ticaret Ltd. Şti. olarak açılmaktadır. Vizyonunu ise işinde uzman, alanında örnek...

Özel Sektör İlanlar

Boyner Holding bünyesinde bulunan Altınyıldız konfeksiyon fabrikaları 1952 yılından beri faaliyetlerine başlamıştır. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka hedefiyle yurt dışına ihracatta gerçekleştiren Altınyıldız dünyanın...

Özel Sektör İlanlar

Doğan Holding şirketlerinden biri olan Doğan online (DOL) 1999 yılından beri Türkiyenin öncü internet şirketlerinden birisi olmuştur. DOL internetteki tüm önemli iş modellerini kapsayan...

Güncel Haberler

Rekor sayıda sözleşmeli personel alımları başlıyor. Tam 5 bin 13 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Karar Kuvvetleri Komutanlığından yapılan duyuruya göre 287 sofor, 108 asci, 154...