İş Hayatındaki Personel Maaşları

Gün geçtikçe kendini akıllı zanneden bazı firmalar, taşeron firmalarında ötesinde bir adilik yaparak personellerin alması gereken paraları ödemiyorlar. Onlarca insanın ekmeğiyle oynayan bu şahsiyetsiz firmalar nedense bir türlü ceza almıyor. Aslına bakarsanız iğneyi başkasına batırırken çuvaldızı batırmamak gerekiyor. İşe başlamadan önce her şeyi kabul eden bir eleman görünürseniz, onlarda ufak detaylardan faydalanır. Sizi işten çıkarınca hiçbir gocunma yaşamaz. Yapmamız gereken işi teferruatlı bir şekilde araştırmak, gerekli temasları yapmak, en ufak bir şüphede dahi eğer çıkmadıysanız eski işinizle ilişkinizi kesmemelisiniz.

personelbilgisayar

Daha önceki konularımızda da bahsetmiştik. Yeri gelmişken yine tekrar edelim. Eğer bir işten çıkıp diğerine başlamak istiyorsanız, gireceğiniz firmayı detaylı bir şekilde incelemeniz gerekmektedir. Burası Türkiye, ne olacağını kimse bilemez. İşinizi sağlama almadan hareket etmemek gerekir. Hadi işten çıktınız diyelim. Daha sonra iş bulacağınızı nerede biliyorsunuz? Her gün haberler dolandırıcılık haberleriyle dolup taşıyor.

Bazı internet siteleri bu tarz şikayetler için liste oluşturmuş. Girmek istediğiniz firmanın adını yazıyorsunuz, sizlere şikayet var mı yok mu bildiriyor. Eğer sizin de şikayetiniz varsa oraya ekleyebiliyor, şikayetinizin nedenleriyle birlikte o siteye girebiliyorsunuz. Mağdur olmamak için araştırma yapmak son derece önemlidir. Günümüzde de teknolojinin girmediği ev kalmadı. Sokaktan geçen birine bile sorsanız size gerekli araştırmaları yapıp sunabilir. Siz yapamıyorsanız bizlere aşağıdaki yorumlar kısmında ileterek yardımcı olmamızı isteyebilirsiniz.

PersonelAlim.com / Osman T.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top