Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kariyer Planlama

İş Görüşmesinde 5 Yasak Cümle!

İş sahibi olmak istiyorsunuz ve bunun için mülakata çağrıldınız.Bu nokta da sizlere en çok yapılan 5 önemli hatadan,yapılmaması gereken hatalardan bahsedeceğiz.

toplanti

1. “Ücret ,maaş konusunda bilgi alabilirmiyim,baştan görüşmüş olalım”
Aslında ne demek istediniz?: Sizlerle görüşmeye önem vermiyorum bunu bir fırsat olarak görmüyorum mesajını doğrudan vermiş bulundunuz.Mülakat yapmak için orda bulunan kişi görüşmeyi bitirebilir.

2. “Henüz eski işimden yeni ayrıldım,Hemen işe başlayamam biraz dinlenmek istiyorum”

Aslında ne demek istediniz?:Bunu söylerken bu iş için ideal biri olmadığını kesinleşmemişken,bu işe girmek gibi bir önceliğinizin bulunmadığını karşı tarafa düşündürmüş bulunuyorsunuz.Tabiiki işe başlama zamanınız hakkında konuşma yapabilirsiniz fakat bunun yerinin görüşmenin ilk yapıldığı an olmaması gerekir.Ayrıca görüşmeyi yapan kişiyle böyle bir konuyu pazarlık haline getirmemek gerek.

3. “Firmanızda başka bir iş varmı?”
Aslında ne demek istediniz?: Size sunulan işi beğenmediğinizi ifade ettiniz.Gürüşülen kişi özelliklerinizi ve niteliklerinizi beğendiyse size uygun pozisyon olması halinde sizinle iletişime geçecektir.

4. “Mesai saatleri uzuyor mu?”
Aslında ne demek istediniz?: Mesai saatleri dışında çalışmak istemiyorum.Bu soruyu sormanızda herhangi bir sorun yok fakat  il görüşmenizde bu soruyu sormanız görüşme yaptığınız kişinin kafasında soru işaretlerine neden olabilir.

5. “Önceki çalıştığımız yerde şu şu hakkımız vardı ve elimizden aldılar.Burda da bu tür şeyler olurmu?”
Aslında ne demek istediniz?: Önceki iş yeri nedeniyle size de güvenmiyorum! Bir önceki çalıştığı firmayı kötülemek veya iş görüşmesine geldiği fima hakkında güvensizlik ile alakalı davranış ve söylemler görüşme aşamasında ifade edilmemelidir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

Kamu Personel

Binted personel alımı, BİNTED; Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat Ve Ticaret Ltd. Şti. olarak açılmaktadır. Vizyonunu ise işinde uzman, alanında örnek...

Özel Sektör İlanlar

Boyner Holding bünyesinde bulunan Altınyıldız konfeksiyon fabrikaları 1952 yılından beri faaliyetlerine başlamıştır. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka hedefiyle yurt dışına ihracatta gerçekleştiren Altınyıldız dünyanın...

Özel Sektör İlanlar

Doğan Holding şirketlerinden biri olan Doğan online (DOL) 1999 yılından beri Türkiyenin öncü internet şirketlerinden birisi olmuştur. DOL internetteki tüm önemli iş modellerini kapsayan...

Güncel Haberler

Rekor sayıda sözleşmeli personel alımları başlıyor. Tam 5 bin 13 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Karar Kuvvetleri Komutanlığından yapılan duyuruya göre 287 sofor, 108 asci, 154...