Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kariyer Planlama

İş Dünyasında Liderlikte Altın Kurallar

İş dünyasında mesleğiniz veya pozisyonunuz ne olduğunun bir önemi olmaksızın kariyerinizde liderlik özelliklerinizin olması büyü önem arz ediyor.Vizyon sahibi şirketler ve iş sahipleri , iş dünyasında başarıyı yakalamak için liderlik vasıflarının ve bu liderlik vasıflarını geliştirmenin öneminin ne kadar büyük olduğunun farkına vardılar.

buro

Geleceğe hazırlanın…

İş hayatınızda kariyeriniz ve liderlik özellikleriniz için yararlı liderlik özellikleri öğreneceksiniz.Aşağıdaki maddeler sizlerin kariyerinizde liderliğinizi geliştirmeniz için yarar sağlayacağı kanaatindeyim.

  • İstediğinizi, ilgili olduğunuzu gösterin: İnsandaki enerji bulaşıcıdır.Yapılmakta olan işin bir önemi yoktur.İş ne olursa olsun  yapılmakta olan işe ilgili olduğunuzu gösterin.Diğer insanlara referans olur ve onlarda istekli olur.
  • İyimserlik Havasında Olun: Ofisinizde ,işyerinizde negatif olmak kötü etkiler doğurabilir.Örneğin patronunuz herhangi bir yanlışlıktan çok sizden gelebilecek olumlu bir çözüm önerisini duymak isteyebilir.
  • Yenilik Düşmanı Olmayın: Yenilik düşmanı olursanız iş hayatınızda başarı sahibi olamazsınız.Örneğin yeni bir proje var ise siz bu projede gönüllü olarak çalışma arkadaşlarınıza da örnek olabilirsiniz.
  • Takım çalışmasına Önem Verin: Günümüz iş dünyasında firmalar az kaynaklar ile çok işler yapma gayretlerinde olduğundan takım çalışması konusuna büyük önem vermeye başladılar.Kariyerinizde zorluk çekmek istemiyorsanız tek başınıza çalışmak için ısrar etmeyin.

Liderin Görevleri Nelerdir?

Sizden Liderlik yapmanız istendiğinde ,kendinize yeni liderlik vasıfları kazandırmalısınız..

  • Elinizden geldiğince çalışanlara bazı yetkiler verin.Projenin doğru kişide olduğundan emin olun.
  • İşinize gerekli ehemmiyeti,özeni göstermek yani işinizekendinizi adamak liderlik görevlerinin en önemli unsurudur.
  • Kendinize sizin gibi ,size benzeyen çalışanları değil , sizin özelliklerinizi tamamlayabilen çalışanları alın.Çünkü size benzeyenleri işe aldığınızda başarılarınız kısıtlanmış olur.Farklı özelliklerdeki insanları işe alırsanız başarıyı yakalamanız daha kolay olur.
  • Arkadaşlarınızdan öneriler alın. İlk defa bir liderlik durumu olduğunda bilgi sahibi olmayabilirsiniz.Bilgi ve becerilerinden faydalanmak için bu işi yapan arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.
  • İşçilerinizin ,çalışanlarınızın yanında olduğunuzu ve ne kdar güvendiğinizi onlara gösterin,hissettirin.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

Kamu Personel

Binted personel alımı, BİNTED; Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat Ve Ticaret Ltd. Şti. olarak açılmaktadır. Vizyonunu ise işinde uzman, alanında örnek...

Özel Sektör İlanlar

Boyner Holding bünyesinde bulunan Altınyıldız konfeksiyon fabrikaları 1952 yılından beri faaliyetlerine başlamıştır. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka hedefiyle yurt dışına ihracatta gerçekleştiren Altınyıldız dünyanın...

Özel Sektör İlanlar

Doğan Holding şirketlerinden biri olan Doğan online (DOL) 1999 yılından beri Türkiyenin öncü internet şirketlerinden birisi olmuştur. DOL internetteki tüm önemli iş modellerini kapsayan...

Güncel Haberler

Rekor sayıda sözleşmeli personel alımları başlıyor. Tam 5 bin 13 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Karar Kuvvetleri Komutanlığından yapılan duyuruya göre 287 sofor, 108 asci, 154...