İçinde Stres Bulundurmayan Meslekler

Daha önceki makalemizde iş ortamında stres bulunmayan meslekleri sıralıyorduk. Kısaca özetlemek gerekirse; bu meslekler ya kendi sahibinden dolayı stres bulundurmuyor ya da herhangi bir makineyle beraber çalıştığı için işi kolay kaçıyor, stres barındırmıyor. Diğer mesleklere devam etmek gerekirse;memur

1.       Tıbbi kayıt teknisyenliği; bu alan stressiz olmakla birlikte yorucu değildir. Ancak belirlenen raporun gerekli yere kayıt edilmemesinden dolayı bazen sıkıntıya girebilmektedir. Hatta bazen hataları hayatlara bile neden olabilmektedir. Örneğin yanlış raporun verilmesiyle “sen ölmezsin, 60 yıl daha yaşarsın” repliği gibi bir sonuç ortaya çıkar.

  1. 2.       Terzilik; Kim bilir herkesin kafasında bir yerlerde mutlaka olan bir meslektir terzilik. İşin sahibi sensin, işi alanda verende sensin. Kendin pişir kendin ye mantığıyla hareket ediyor. En sevilen tarafı ise geri dönüşün olmabilmesi diyebiliriz. Bundan önceki mesleklerde bu tür hataların telafisi zorken, terzilikte yapabileceği en basit iş olarak söküğü sökmek olarak söyleyebiliriz. Rahatlığı zaten işin en avantajlı kısmı diyebiliriz. Tek sıkıntılı kısmı –sıkıntı derseniz artık- aldığı işi zamanında teslim etmek diyebiliriz. Bu madde zaten her yerde vardır. Öyle olmazsa zaten iş yoğunluğu, iş sıkıntısı, zorluklar gibi şeyleri ifade etmemize gerek kalmaz.
  2. 3.       Bahçıvanlık; Bahçelerde uğraşmayı genelde yaşlılık dönemlerimizde yapmak isteriz. Neden? Çünkü yaşlanınca artık bünye büyük sıkıntıları çekmek yerine doğal ortamları tercih ediyoruz. Aslında bunu daha gençken yapmak çok daha faydalı olur.

Bu konudaki fikirlerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize ulaştırabilirsiniz.

PersonelAlim.com / Osman T. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top