Hayata Ekonomik Bakış

Ekonomik şartların iyileşmesine paralel olarak iyileşen hayat standardı, insanın hayata olan bakışını da değiştireceği gibi bizi daha mutlu yapar. Çevremizdeki insanlara olan saygımızı, sevgimizi daha yüksek seviyeye çıkarmasına yardımcı olur. Hoşgörülü bir ortamın temellerini, ekonominin iyileşmesiyle artırırız.

personel

Suç oranı en düşük toplumlar, ekonominin iyi olduğu, kişi başına düşen milli hasılanın yüksek olduğu, genel olarak gelişmiş ülkelerde görülmektedir. Buna bağlı olarak hayat şartlarının iyi olması iş ortamının iyileşmesini sağlamış olur. Gelişmiş toplumların iş gücü oranının yüksek olması, çalışma isteği bu şartlardan doğmakta olup, emeğinin karşılığını alabilen bir iş gücü ortamı sağlanmaktadır.

Yapılan pek çok araştırma, bunları bilimsel verilere dayandırarak da kanıtlamış olmaktadırlar. Bir Afrika ülkesiyle bir Avrupa ülkesini karşılaştıralım. Afrika kıtası genel itibariyle kıtlığın hüküm sürdüğü bir ülke olarak görülür. Bunu araştırmaya bile gerek yok. Çünkü görünen köy kılavuz istemiyor. Doğal şartlara bağlamamak gerekir bu durumu. Bazı Afrika ülkeleri var ki kıtlık vursa bile altından kalkabilmektedir. İş gücü bu ülkelerde sağlıklı bir şekilde devam edemediğinden, işe düzgün bir durumla bakamadıklarından hayata olan bakışları da sağlıklı olmamaktadır.

Neyse ki ülkemizde Afrika’lık bir kıtlık söz konusu değil. Avrupalı ülkelere bakınca yaşam standartlarına bağlı olarak iş gücünün kalitesinin yüksek olduğunu görürüz.

Makaleyi okuyup sormak istediğiniz şeyler olursa, konu altında bulunan  yorumlar kısmından sorularınızı belirtebilir, eklemek istediğiniz bir şeyler olursa yine yorumlar kısmında bize yanıtlarınızı ulaştırabilirsiniz.

PersonelAlim.com / Osman T.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top