Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Eleman Memur Alımı

Devlet kurumlarında yeni personel eleman memur alımları devam ediyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yaptığı duyuru ile yeni alımlar yapacağını açıkladı. Gümrük ve Ticaret Başkanlığı tarafından yayınlanan iş ilanlarına göre Gümrük ve Ticaret Bakanlığında Genel idare Hizmetleri Sınıfında görevlendirilmek üzere, 60 Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcısı, 12 AB uzman yardımcısı olmak suretiyle toplamda 72 personel alımı gerçekleştirecek. Söz konusu alımlar yazılı ve sözlü sınav olacak şekilde iki aşamalı yapılacak olup adayların 657 Devlet Memurları Kanunu’daki 48. maddedeki şartları taşıması gerekecek. Duyuru ile ilgili diğer detaylar ise şöyle;

Genel Şartlar

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesindeki şartları taşımak.

b) Üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul olunan yurt içi veya yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birini bitirmiş olmak.

c) Sınav tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmak.

ç) Erkek adayların askerliğini yapmış, erteletmiş olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak.

d) Sağlık durumu, yurdun her yerinde görev yapmaya ve her türlü iklim ve yolculuk koşullarına elverişli olmak.

Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı için özel şartlar:

a) 2010 veya 2011 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP 44 türünden 80 ve üzeri puan almaları ile Yabancı Dil Testinde doğru sayısı en az 42 olmak.

b) Daha önce Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı giriş sınavına ıkı defadan fazla katılmamış olmak.

AB Uzman Yardımcılığı için özel şartlar

a) 2010 veya 2011 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP 82 türünden 80 ve üzeri puan almış olmak.

b) Avrupa Birliği içerisinde geçerli dillerden en az birinde Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Tespit Sınavından 70 puan almak veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan bir belgeye sahip olmak,

c) Daha önce AB Uzman Yardımcılığı giriş sınavına katılıp iki defadan fazla başarısız olmamak.

İstenilen Belgeler

Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı ve AB Uzman Yardımcılığı için iş Talep Formu ve Sınav Giriş Belgesi (www.oumruk.aov.tr adresinden temin edilip başvuru sahibi tarafından elden doldurulacaktır.), 2010 veya 2011 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuç Belgesi’nin aslı veya aslı görüldüğü takdirde fotokopisi.

Başvuru Adresi

Başvurular, Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcılığı ve AB Uzman Yardımcılığı için 7 Ekim 2011 günü mesai bitimine kadar T,C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Dairesi Başkanlığı Hükümet Meydanı No: 2 06100 UIus /Ankara” adresine şahsen veya posta ile yapılacaktır.

9 Replies to “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personel Eleman Memur Alımı”

 1. ibrahim dedi ki:

  hem yas sınırı kalktı derler hemde 30 yasını doldurmamıs olmak şartı bu var kurumlarda pekı bu ulkede 60 .70 yasında olupda halen gorev yapan burokrat memurlar var onlara ne demelı cok garıp bır ulkede yasıyoruz saygılarımla

 2. meltem dedi ki:

  çok haklısın biz nolcaz böyle yaa lise mezunuyum bende biz niye giremiyoruz bu nedir yaa çifte standart lanet olsun

 3. selim dedi ki:

  memur alımlarında hep 4 yıllık larda alım var biz orta ögretim mezunları ne olacak .
  biz ev geçindirmeyecegizmi insan degilmiyiz biz,kpss ye boşamı girdik.
  79 aldım yine atama olmadı .hep torpilliler girdi yine boştayzzzzzzzzz

 4. hülya dedi ki:

  ilk olarak myo bitirdim suan da aöf 4.sınıf işletmede okuyorum. 15 mart 2012 resmi gazete yayınlanan personel alımı ilanını gördümm,sartlarım uygun ne zaman alımlara başlanacak ve nereye müracaatta bulunacagım.

 5. murat dedi ki:

  SAYIN BAKANIM ilimiz hakkari merkez yeni mahallede ikamet etmekteyim evli üç çoçok sahibiyim işsizim iş istiyurum saygılarımla arz ederim

 6. murat dedi ki:

  ben hiçbir yeri bitirmedim alıyosanız alın beni lise mezunuyum

 7. BAHRİ KARCI dedi ki:

  09 Aralık 2002/31 Aralık 2011 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı birliklerde 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabii Uzman Erbaş olarak 9 Yıl 22 Gün görev yaparak,31 Aralık 2011 tarihinde kendi isteğimle sözleşmemi fesh ederek görevimden ayrıldım.
  Devlet Personel Başkanlığının 28 Temmuz 2009 tarihli, 27302 Mükerrer sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2009/15197 sayılı Kamu Personeli Genel Tebliğinin ilgili maddesinde; ”657 sayılı Kanuna tabi olmayan personelden kendi istekleri ile görevinden çekilmiş olanlar, boş kadro bulunmak ve gireceği sınıfın niteliklerini taşımak kaydı ile bu Kanuna tabi kurumlardaki memuriyetlere atanabilirler.” hükmü yer almaktadır.
  Ayrıca 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5’inci maddesinde de; ”3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabi Uzman Erbaş olarak en az iki yıl süreyle çalışmış olmak şartıyla, sağlık niteliklerini kaybetmeleri veya kendi istekleriyle sözleşmelerini feshetmiş olanlardan,kamu kurum ve kuruluşlarında Devlet Memuru olarak istihdam edilmek isteyenlerin,atanmak istedikleri kamu kurum ve kuruluşlarına başvurmaları gerekmektedir.” denilmektedir.
  Bu çerçevede,ilgili kanun maddelerinin sağlamış olduğu imkanlara istinaden, kurumunuzun takdiri ile münhal kadroda görev yapmak istiyorum.
  Gereğini bilgi ve müsaadelerinize arz ederim.

  ADRES: İstasyon Mahallesi Erdal Sokak No:28/9 Sincan / ANKARA Tel:05337730266

 8. mete dedi ki:

  gumrukculer yerlestıde sen kaldın hulya veremesın herkez kendı dalındakı iş ılanlarıyla ılgılansın..

 9. hülya torun dedi ki:

  ben hatay mustafa kemal üniversitesi kırıkhan meslek yüksek okulunda büro yönetimi ve yönetici asistanlığı okuyorum ben iş baş vurusu yapabilirmiyim sizin kurumunuza cvb verirseniz menmun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top