Göç İdaresi Müdürlüğü KPSS Puanına Göre 45 Memur Alımı Yapacak!

İçişleri Bakanlığına bağlı olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yayımladığı ilana göre, İl Göç Uzman Yardımcılığı Giriş sınavı ile memur alımı yapacak. Söz konusu sınava adayların KPSSpuan sıralaması esas alınarak değerlendirme yapılacak olup, KPSS sınavından alınan puan durumuna göre puanı en yüksek olan 900 kişi sınava çağırılacak ve sınavdan başarılı olan 45 kişi kadroya alınacak.

Buna göre Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilarında bulunan genel idare hizmetleri sınıfında 8 inci ve 9 uncu derecelerden toplamda 45 kişilik boş kadro ile İl Göç Uzman yardımcısı alacak. Söz konusu yayımlanan Giriş sınavı duyurusuna göre Girşi sınavı yazıl ıve sözlü olarak iki aşamadan yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü uzman yardımcısı alım ilanına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki genel şartları taşımak, En az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden mezun olmak, Yurtdışında eğitim almış olan adayların ise ilgili bölümlere denkliği olan ve YÖK onaylı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gerekmektedir.

Ayrıca Sınavın yapılacağı yılın ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak ve ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP6, KPSSP7, KPSSP16, KPSSP21, KPSSP26, KPSSP31, KPSSP36, KPSSP41 puan türlerinden herhangi birinden 80 ve üzeri puan almış olmaları gereklidir.

BAŞVURULAR:

İlgili Giriş sınavına başvuru yapacak adaylar başvurularına 26 Kasım 2018 tarihinde başlayabilir ve en geç 07 Aralık 2018 tarihine kadar gerçekleştirmeler gerekmektedir. Buna göre adaylar başvurularını Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Göç Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından elden veya posta yoluyla alınacaktır.

Başvurusunu yapan adaylar için Sınava Girmeye Hak kazanan adayların listesi 14 Aralık 2018 tarihinde https://aybu.edu.tr/gpm/ internet adresinde ilan edilecek.Sınava girmeye hak kazandığı listede ilan edilen adaylar 17 Aralık 2018 Pazartesi günü saat 09.00’dan 21 Aralık 2018 Cuma günü saat 16:00’a kadar sınav hizmetlerinin yerine getirilmesi amacıyla katkı bedeli olarak 85,00 TL (Seksen Beş Türk Lirası) sınav ücretini Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğüne ait Halkbank – Ankara Merkez Şubesi TR53 0001 2009 1940 0006 0001 55 nolu IBAN hesap numarasına açıklamalar kısmına adayın adı soyadı, TC kimlik numarası ve sınav adı (İl Göç Uzman Yardımcısı Sınavı) belirtilerek yatıracaklardır.

İlan detayları için tıklayın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top