Engelli 8 Bin Kişiye İş İmkanı

Bakan Şahin, 8 bine yakın engellinin kamu kadrolarında istihdam edileceğini duyurdu.

SINAV SONUÇLARINA GÖRE İSTİHDAM YAPILACAK

Özürlü Memur Seçme Sınavı sonuçlarına göre 8 bine yakın engelli istihdam edilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’den geldi.

YERLEŞTİRMELER AĞUSTOS’TA

Bakan Şahin, ‘Özürlülerin Toplumsal Entegrasyonunun Geliştirilmesi Hibe Programı’ tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, işe yerleştirmelerin Ağustos’ta yapılacağını bildirdi.

Şahin şunları kaydetti: “Ağustos ayı içinde biz yaklaşık 7 bin 778 kardeşimizi istihdamla buluşturacağız. Daha da sayıyı artırmak için geriye kalan hangi kurumumuzda bu kapasite kullanılmıyor, bunun da bire bir mücadelesini yapacağız.”

5 Replies to “Engelli 8 Bin Kişiye İş İmkanı”

 1. murat dedi ki:

  artık yeter ya beklemek den bir hal olduk hani ekim ayının sonun da sonuçlanacaktı bir den ağustosa atladılar neden insanların gururuyla oynanıyor of yeter artık yater oynamayın umutlarımızla..

 2. raşit dedi ki:

  kendime

 3. ali osman dönmez dedi ki:

  sağ ve sol kulağımda işitme kaybım var çürük raporu verdiler hangi işe başvurduysam engel oldu lütfen yardımcı olun cep:0553 329 17 24

 4. HASAN SEZGİN dedi ki:

  börek nakıllıyım ortaokul mezunuyum kura secımlerıne katıldım evlıyım2 yıldır temızlık sırketınde calısıyorum lutfen ılgıkenırsenız arz ederım

 5. ayla aksu dedi ki:

  sol ayaktan trafik kazası geçirmiştim engelliyim ama sakatlık raporum yok evliyim çalışmak istiyorum işe ihtiyacım var temizlik işi değil ayakta çok duramıyorumaçıklise okuyorum bilgisayar kullanmasını biliyorum bilgilerinize arz ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top