En çok Aranan İş Meslek Personel ve Elemanlar

Günümüzde en çok hangi iş ve meslekler daha çok talep görüyor ve hangi sektörlerde daha çok personel eleman işçi alımları yapılıyor? 2011 yılının ilk yarısında en çok aranan iş, meslek, personel ve elemanlar adı altında bir araştırma yapıldı ve bu araştırmanın sonunda aşağıdaki veriler ulaşıldı. Gelecek planlarınızı ve kariyer hayatınızda oluştururken aşağıdaki verilerin sizlere yardımcı olacağını düşünüyoruz.

2011′in ilk yarısında en çok satış (yüzde 15), pazarlama (yüzde 12), muhasebe (yüzde 11), insan kaynakları (yüzde 10), mühendis (yüzde 9), çağrı merkezi (yüzde 8,5) ve halkla ilişkiler (yüzde 8) çalışanı arandı.

Bu dönemde eleman arayan sektörlerin başında ise mağazacılık/perakendecilik (yüzde 14), tekstil (yüzde 10), BT/internet (yüzde 9), turizm (yüzde 8,5), gıda (yüzde 8), bankacılık/finans (yüzde 7,5), sağlık (yüzde 7), inşaat (yüzde 6,8), çağrı merkezi (yüzde 6,5) ve sigorta (yüzde 6) geldi.

Türkiye’de mezunları en kolay iş bulan ilk 10 üniversite, İstanbul, Marmara, Kocaeli, Sakarya, İstanbul Teknik, Selçuk, Yıldız Teknik, Ege, Dokuz Eylül ve Gazi Üniversitesi olarak sıralandı.

 

1 Reply to “En çok Aranan İş Meslek Personel ve Elemanlar”

  1. vedat dedi ki:

    ihtiyaç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top