CV Hazırlamak: CV Hazırlamada Önemli Noktalar 2

 CV Hazırlamak: CV Hazırlamada Önemli Noktaları Yazısının Devamıdır.

Yabancı Dil Bölümü:

İş başvurusu için hazırlanan CV’lerde en fazla yapılan hatalardan biriside yabancı dil kısmıdır.Bu kısımda genelde adaylar yanlış bildirimde bulunurlar.Yabancı dil seviyenizi iyi analiz ederek görüşme sırasında rahat etmeniz önerilmektedir.Yanlış bilgi beyanında ,seviyenizi yanlış beyan ettiğinizde sınanmak suretiyle beyanınızın yanlış olduğu görülür ve güvenilirliğiniz zarar görür.Bu nedenle seviyenizi doğru tanımlayın ve nerede öğrenim gördüğünüzü detaylı olarak özen göstererek aktarın.

belgee

Diğer Özellikler Bölümü:

CV’nizin bu bölümüne gitmiş olduğunuz herhangi bir kurs var ise ve bu kurslardan herhangi bir sertifika vb belgeleriniz var ise bu bilgilerinizi detaylı bir şekilde  aktarın.Sizi düğer adaylardan ayıran ne gibi özellikleriniz olduğunu belirtin.Çünkü bu özellikleriniz artı yönde tesir etmekle cv nizi inceleyen görevlinin de dikkatini çekecektir.

İlgi Alanları Bölümü:

Cv’nin son bölümünde yer ala bu madde adayın iş hayatı dışındaki dünyasına ayılmıştır.İş dışındaki hayatınızdaki yaptığınız ve keyif veren şeyler bu bölümde aktarılır.Yapmış olduğunuz çeşitli aktiviteler,hobiler,spor ve çeşitli uğraşlarınızı bu bölüme yazmalısınız.Ancak dikkat edilmesi gereken ayrıntı da ,her keyif aldığınız şeyin buraya yazılmamasıdır.

Özetle..

Firmalarda çalışanların  insan kaynakları departmanındaçalışanların da sizin gibi insan olduğunu unutmamakta fayda var.Hazırladığınız CV lerinizi,inceleyenleri yormayacak zaman kaybettirmeyecek ve aradıklarını bulabilecekleri şekilde hazırlayın.Unutmayın zaman kaybettiren ve sizinle ilgili herhangi bir bilginin bulunmasında sorun olan bir CV’nin size geri dönüşü olumlu olmaz.Kısaca bu zaman kaybını kimse göze almaz.Kariyerinizde işlerinizde başarılar dilerim.

memurkafe.com/erhan turkel

Bu yazının tüm hakları memurkafe.com’a aittir. “www.memurkafe.com” biçiminde bağlantı kurulabilir, açık kaynak gösterilmek kaydıyla içerik kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top