Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kariyer Planlama

Çok Çalışıyor Görünmek

İşyerinizdeki en çok çalışan veya en çalışkan kişi görünmekmi istiyorsunuz?O halde önerilerimizi dikkatlice okuyun..

İşyerinde elinizde dosyalarla ,belgelerle veya not defteriyle gezdiğinizde diğer çalışanlar meşgul olduğunuzuve  çok çalıştığınızı düşünecektir.Elinde evrak veya dosya olmayanlar işyerinde dolaştıklarında dışarı çıkıyor,kafeye gidiyor izlenimi vererek diğer çalışanların rahatsız olmasına yol açar.İşten çıkışta elinde evrak veya bir dosya ile çıkmak sizin evdede çalışma yapacağınız izlenimi vererek itibar yaratır.

pccc

Teknolojik aletlerden ,çalıştığınız bilgisayardan ,yazılımından ,hızından, veya programlarından şikayet ederek destek isteyin.Bu tür şikayetler bu iş ekipmanlarını çok kullandığınızı göstererek çevreye de böyle bir algı yaymış olacaksınız.

Ofis ortamında msanızın düzenli olması sizin yararınıza olan bir durum değildir.Düzensiz bir masa üst üste yığılmış evraklar dosyalar sizin başınızı kaşıyacak zamanınızın olmadığını ve çok çalıtığınızın bir göstergesi olarak ortaya çıkar.

İşyerinizde abartmadan gergin bir ruh hali ve rahatsız bir görüntü sergileyin.Bu tür davranışlar işlerin yoğunluğundan dolayı sinir hali olarak algılanır.

İşyerinizi erken terketmemek,ne kadar yoğun çalıştığınızı anlatan müthiş bir kareografi olabilir.Örneğin  iş yerini sevis saatinizden 5 dakika önce terkedin.

İş ile alakalı teknik terimleri çok sık kullanmanız sizin ne kadar araştırmacı ve ne kadar çok kaynaktan yararlandığınızın bir göstergesi olabileceğini unutmayın.Bu terimlere örnek olarak , yazılım yerine software gibi tenik tabir olabilir.

Büyük bir iş yerinde çalışmakta iseniz koltuğunuzun veya sandalyenizin arkasına bir hırka veya ceket asabilirsiniz.Bu yapmış olduğunuz davranış sizin işyerinde olduğunuzun işinizin başında olduğunuzun bir kanıtı olacaktır.Dışarıya çıkacaksanız da asıl ceketinizi giyinin.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Haberler

Kamu Personel

Binted personel alımı, BİNTED; Bursa İnsan Kaynakları Taahhüt, Eğitim, Danışmanlık Hizmetleri, İmar İnşaat Ve Ticaret Ltd. Şti. olarak açılmaktadır. Vizyonunu ise işinde uzman, alanında örnek...

Özel Sektör İlanlar

Boyner Holding bünyesinde bulunan Altınyıldız konfeksiyon fabrikaları 1952 yılından beri faaliyetlerine başlamıştır. Türk kumaşını dünyaya tanıtan marka hedefiyle yurt dışına ihracatta gerçekleştiren Altınyıldız dünyanın...

Özel Sektör İlanlar

Doğan Holding şirketlerinden biri olan Doğan online (DOL) 1999 yılından beri Türkiyenin öncü internet şirketlerinden birisi olmuştur. DOL internetteki tüm önemli iş modellerini kapsayan...

Güncel Haberler

Rekor sayıda sözleşmeli personel alımları başlıyor. Tam 5 bin 13 sözleşmeli personel alımı yapılacak. Karar Kuvvetleri Komutanlığından yapılan duyuruya göre 287 sofor, 108 asci, 154...