Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 97 Sözleşmeli Personel Alımı – İş Başvurusu 2012

cevre-ve-sehircilik-bakanligi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KPSS şartı aranmayan ilanında 97 sözleşmeli; İnşaat, Bilgisayar, Jeofizik, Harita, Jeoloji ve Çevre mühendisi ile Mimar, Şehir ve Bölge Plancısı, Avukat ve Uzman (İktisat, İşletme, Maliye ve Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi mezunu) alacaktır. 

İstihdam Edilecek Birim ve Sayıları

S.NOÜNVANIİSTİHDAM EDİLECEK PERSONEL SAYISI
1.İnşaat Mühendisi40
2.Bilgisayar Mühendisi5
3.Jeofizik Mühendisi5
4.Çevre Mühendisi5
5.Harita Mühendisi5
6.Jeoloji Mühendisi5
7.Şehir ve Bölge Plancısı7
8.Mimar10
9.Uzman10
10.Avukat5
11.TOPLAM97

 

SINAVI KAZANANLARDAN İSTENİLECEK BELGELER

1) Öğrenim durumunu gösterir diploma veya geçici mezuniyet belgesi örneği. yabancı yükseköğretim kurumlarından mezun olanların, denkliğin Yükseköğretim Kurulunca tasdik edilmiş diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya Bakanlıkça onaylı sureti.

2) Başvuru Formu http://www.csb.gov.tr (Ek:2).

3) İsteklilerin Bakanlığımız web sitesindeki http://www.csb.gov.tr internet adresinde bulunan ilan ekinde yer alan Beyan Belgesi (Ek:3).

4) http://www.csb.gov.tr internet adresinde bulunan ilan ekindeki Fotoğraflı Özgeçmiş (Ek:4).

5) Mesleği ile ilgili çalıştığına dair hizmet belgesi. (SGK’dan)

6) Mezun olduğu bölümün ilk beş sıralamasında yer aldıklarına dair Rektörlükten alınacak belge.

 İLETİŞİM ADRESİ:

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TELEFON:

Personel Dairesi Başkanlığı 0312 410 15 30 – 31

Vekaletler Cad. No: 1 Kat: 3

Bakanlıklar/ANKARA

8 Replies to “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 97 Sözleşmeli Personel Alımı – İş Başvurusu 2012”

 1. Özgürhan dedi ki:

  Sn yetkili, jeofizik mühendisliği pozisyonunuzla ilgileniyorum.Yeteneklerimin bakanlığın bakış açısına uygun olduğunu düşünüyorum.önyazımla ilgilendiğiniz için teşekkürler.Yüz yüze mülakata katılarak iş ve işin becerilerime uygunluğu hakkında detaylı konuşmayı çok isterim.Teşekkür ederim. Özgürhan TİRYAKİ

 2. furkan dedi ki:

  merhaba ben 1989 yılında doğdum İstanbulda yaşıyorum Sivas Cumhuriyet Üni. Jeofizik mühendisliği bölümü 2011 mezunuyum.olumlu ya da olumsuz cevabınızı bekliyorum. selamlar..

 3. gerek yok dedi ki:

  Şeyma hn Telefon bilgilerinizi burada paylaşmak ne kadar doğru bir şey sizce ?

 4. fatih dedi ki:

  slm 1987 doğumluyum unıversıteyı dısardan okuyorum askerı personelım ozel kuvvetlerde gorev yapmaktayım bır cok dalda kurslarım var bu yıl bırakıyorum kendı ıstegımle kurumunuzda calısmak ıstıyorum 05348814509

 5. mustafa dedi ki:

  DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞININ 28.07.2009 tarihli 27302 mükerrer sayılı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 2009/15197 sayılı Kamu Personel genel tebliği (Devlet Memurluğuna alınma Seri No:)”in 6/A maddesi aşağıdaki gibidir.
  A) Uzman Erbaşların Devlet Memurluğuna alımaları 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunun 5’inci maddesinde uzman erbaşlar iki yıldan az beş yıldan fazla olmamak şartıyla sözleşme yaparak göreve başlar ve Türkiye Cumhuriyeti Emekli Emekli Sandığı ile ilgilendirilirler. Bunlardan istihdam edildikleri kadronun görev özelliklerine göre sınıf ve branşları ile ilgili sağlık nitelikleri uygun olanları müteakip sözleşmeleri bir yıldan az beş yıldan fazla olmamak şartıyla azami kırk beş yaşına girdikleri yıla kadar uzatılabilir. Bu yaş sınırının beş fazlası Uzman Erbaşların askerlik çağı sonudur.Barışta ve seferde bu süreye kadar yedeğe ayrılmış uzman erbaşlar yaşı en geç olanlardan başlamak üzere hizmete çağrılabilirler hükmü yer almaktadır.Bu itibarla 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa tabii uzman erbaş olarak en az iki yıl süreyle çalışmış olmak şartıyla sağlık niteliklerini kaybetmeleri veya 45 yaşına girmiş olmaları sebebiyle görev süreleri sona erenler ile kendi istekleriyle sözleşmelerini feshetmiş olanlardan Kamu Kurum ve Kuruluşlardan Devlet Memuru olarak istihdam edilmek isteyenlerin atanmak istedikleri Kamu Kurum ve Kuruluşlarına başvurmaları gerekmektedir.
  30.11.2009 tarihinde DAĞ VE KOMD. TUG. 3’ÜNCÜ DAĞ VE KOMD. TB. 9’UNCU DAĞ VE KOMD. BL. K.LIĞI’nda Uzman Erbaş olarak göreve başladım. 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununa Tabi olarak çalışmaktayken 30.11.2011 tarihinde DAĞ VE KOMD. TUG. 3’ÜNCÜ DAĞ VE KOMD. TB. 9’UNCU DAĞ VE KOMD. BL. K.LIĞI’NDAN kendi isteğimle ayrıldım.
  Kamu Kurum ve Kuruluşlarına atanabilmem için yukarıda sayılan şartları taşımaktayım.İlgili Kanunun ve tebliğnamelerin sağlamış olduğu imkanlara istinaden kurumunuzun takdiri ile Münhal kadrolarınızda görev yapmak istiyorum.
  Saygılarımla gereğini arz ederim.
  15..06.2012
  Mustafa ÖZTUNÇ
  ADRES :
  Altın Şehir Mahallesi 30173 sk.Hacegan 2 sitesi D.
  ADIYAMAN
  Telefon:0530 797 54 74

  EKLER :
  EK:1 Hizmet Belgesi
  EK:2 Sözleşmenin Feshi
  EK:3 Diploma Fotokopisi
  EK:4 Kimlik Fotokopisi

 6. fatih alper dedi ki:

  ne saçma bir ilan 25 yaşını geçmemiş olmak diyor en az 3 yıl staj hariç iş tecrübesinden bahsediyor 18 yaşında biri üniv girse 22 yaşında mezun olsa askere gitse gelse yaş 23 hemen çalışmaya başlasa yaş 26 oluyor neye göre bu ilanı vermişler.

 7. SERHAT YARGIN dedi ki:

  MERB LAR BEN SERHAT BATMANDAN CALISMAK İSTİYORUM BİLGİSİİYARİ İYİ BİLİYORUM.HERHANGİ BİRYERDE CALISMAK İSTERİM

 8. SEYMA dedi ki:

  Seyma ben kurumunuzda calimak istiyorum aof 2.siniff iktisat fakultesi ogrencisiyimizmirde ikamet etmekteyim bilgileriinize arz ederim 05072105671

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top