Çanakkale Belediyesi İtfaiye Eri Alımı

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANLIĞI’NDAN SINAVLA İTFAİYE ERİ ALIMI İLANI

Çanakkale Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında istihdam edilmek üzere, 21 Ekim 2006 tarih ve 26326 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15. , 16. ve 17 nci maddelerine bu yönetmeliğin 11 Nisan 2007 tarihinde yapılan değişikliklerine göre Başkanlığımızda münhal bulunan ve aşağıda sınıfı, unvanı, derecesi, adedi ve KPSS taban puanı ve türü belirtilen İtfaiye Eri kadrolarına, 2010 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş ve sınav komisyonunca belirlenen aşağıdaki taban puanı alıp başkanlığımıza müracaat eden adaylar arasından en yüksek puandan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının 3 katı aday belirlenerek sözlü sınava çağrılacaktır.

Alım Yapılacak Personel Kadroları

S.NO HİZMET SINIFI KADRO ÜNVANI KADRO DERECESİ KADRO ADEDİ CİNSİYETİ KPSS PUAN TÜRÜ TABAN PUAN ÖĞRENİM DURUMU

1 GİH İTFAİYE ERİ 9 3 E /K KPSSP3 60 Fakültelerin 4 Yıllık Bölümlerinden mezun olmak.

2 GİH İTFAİYE ERİ 10 3 E /K KPSSP93 60 Fakültelerin 2 Yıllık İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği MYO Mezunlarının öncelikli Fakültelerin 2 yıllık Programlı MYO Mezunu olmak

TOPLAM 6 Adet

ARANAN ŞARTLAR

1) 657 Sayılı Devlet Memurları kanunda aranan şartları taşıyor olmak

2) Türk Vatandaşı olmak,

3) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

4) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini saklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5) Sözlü sınav tarihinde 30 yaşını doldurmamış olmak.

6) Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydı ile itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak,

7) Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1,67 m, kadınlarda en az 1.60 m boyunda olmak ve boyun 1 m den fazla olan kısmı ile kilosu arasında(+,-) 10 kg. dan fazla fark olmamak.

8) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan 2010 yılı (KPSS) Kamu Personeli Seçme Sınavlarına girmiş ve belirtilen puan türleri itibari ile 100 tam puan üzerinden ön lisans mezunu adaylarda KPSSP93 türünde en az 60 puan ve lisans mezunu adaylarda KPSSP3 türünden en az 60 puan almış olmak.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ:

BAŞVURU SÜRESİ : 22/09/2011 perşembe günü başlayıp 23/09/ 2011 cuma günü mesai bitiminde sona erecektir. ( Mesai saati bitiminde sırada olan adayların kayıtları alınacaktır.)

BAŞVURU ŞEKLİ : Başvurular şahsen, Çanakkale Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü İsmet Paşa Mah. Atatürk Cad. No: 39 adresine yapılacaktır.

Başvurular yapıldığı gün ölçü ve tartı işlemleri yapılarak yönetmeliğe uygun şartları taşıyanlar sözlü sınava girmeye hak kazanmış olacaklardır. Boy ve kilo tespit formu onaylı olmayan adayların müracaatı kabul edilmeyecektir.

Posta ve e-mail yolu ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Eksik bilgi ve belgelerle yada nitelikleri uygun olmadığı sonradan tespit edilen başvurular idaremizce değerlendirmeye alınmayacaktır. Bilgi için, 02862171079/1114 ve 1116 nolu telefonlardan yardım alınacaktır.

BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER

1)Aday tarafından doldurulacak olan başvuru formu (Boş başvuru formu örneği Belediyemizden temin edilecektir.

2)KPSS sınav sonuç belgesi.

3)T.C.Kimlik numaralı nüfus cüzdan fotokopisi

4)Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi başvuru formuna yapıştırılacaktır.

5)Diploma veya geçici mezuniyet belgesi fotokopisi(aslı ibraz edilecektir)

6)Askerlikle ilişiği olmadığı ve görevini devamlı yapmaya engel bir durum olmadığına dair beyan alınacaktır.

7)Boy ve kilo ölçümü – Her hangi bir sağlık kurulundan alınacaktır.

SINAVA ÇAĞIRILACAK ADAYLARIN AÇIKLANMASI :

KPSS başarı puan sırasına göre sınava çağırılacak adayların listesi 23/09/ 2011 cuma günü saat 17.00 den sonra www.canakkale.bel.tr internet sitesinde yayınlanacaktır.

SINAV YERİ VE SAATİ

Sınav 07/10/ 2011 Cuma günü saat 10.00 da Çanakkale Belediyesi Meclis Salonunda ayrıca dayanıklılık sınavı şeklinde yapılacaktır.

SÖZLÜ SINAV KONULARI

1)Belediye itfaiye yönetmeliğinin 16.maddesinin 5. bendi gereği sözlü sınava giren adayları dayanıklılık testi dahil olmak üzere, bu yönetmelikte atanma için öngörülen genel ve özel şartları taşıyıp taşımadıkları açısından değerlendirmesi,

2)T.C.Anayasası

3)Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi,

4)657 sayılı Devlet Memuru Kanunu,

5)Mahalli İdarelerle ilgili temel mevzuat,

6)Uygulamalı Fiziksel Aktiviteler,

7)Genel Kültür.

8)Dayanıklılık Testi.

SINAV ŞEKLİ VE DEĞERLENDİRME:

a). Sınav Komisyonunca yapılacak olan sözlü sınavda değerlendirme 100 tam puan üzerinden yapılacaktır. Başarı notu sözlü sınavda alınan nottur. Sözlü sınavda başarılı olabilmek için 100 üzerinden en az 70 puan almak gerekir. b). En yüksek başarı puanından başlamak üzere kadro sayısı kadar ASİL ve yarısı kadar da YEDEK aday belirlenir.

b). Sınav sonuçları Belediyemizin web sitesinden (canakkale.bel.tr) İnternet adresinde ve Belediyemizin ilan panosunda 10/102011 Pazartesi günü duyurulacak ve kazanan adaylara yazılı olarak tebliği edilecektir. Ataması yapılan kişi belirtilen tarihler içersinde göreve başlamaz ise yerine yedek adayın ataması yapılacaktır.

c).Süresi içerinde yapılmayan ve internet ortamında yapılan müracaatlar geçersizdir.

d). Sınav Komisyonu sınavı iptal edebilir ve bu durum sınava girecek adaylara internet adresinden bildirilir. Sınav Komisyonu sınav sonunda personel alımı için ilanı çıktığı kadrolarda, başarı puanlarını düşük bulduğu ve her hangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin atamaları yapılsa dahi atamaları iptal edilir. Bu kişiler hiçbir hak talep edemezler ve haklarında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunulur.

İLANEN DUYURULUR.

7 Replies to “Çanakkale Belediyesi İtfaiye Eri Alımı”

 1. Hanifi dedi ki:

  Merhaba Adnan Menderes Üniversitesi’ nden Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Bölümü mezunuyum siznle çalışmaktan gurur duyar ve mutluluk duyarım sizinle çalışmak isterim.Özel Güvenlik sertifikam da var. Saygılarımla

 2. burak dedi ki:

  slm ben burak canakkalelıyım ıs arıyorum lıse mezunuyum b sınıfı ehlıytım war 21 yasındayım özel güwenlik sertifıkam war [05418659014]

 3. ahmet dedi ki:

  hayırlı aksamlar ismim ahmet 25 yaşında bekar lise mezunuyum askerliğimi yaptım güvenlik sertifikası ve itfaiye bonservisimle iş arıyorum num05432739165

 4. fatıh akın dedi ki:

  hayırlı aksamlar ıssızm evlıyım ıs arıyorum yardımcı olursanız sımdıden allah razı olsun lıse mezunuyum askerlıgımı yaptım jandarma komando olarak dıyarbakır lıcede ailemı kaybettım ben askerken zıyaret donusu kaza gecırdıler vefat ettıler yardımcı olun sımdıden tsk 0507 704 05 00

 5. halil şahin dedi ki:

  canakkale beledıye baskanlıgına:ben tuncelı 4.komando tugayında gorew yapmaktayım.aralık 2011 de sözlesmem bıtıyor we kanunı olarak acıktan atama yoluyla kamu kurluslarında calısabılıyoruz.E sınıfı ehlıyetım war 28 yasındayım.saygılarımla(505 554 00 89)

 6. Abdulkadir dedi ki:

  İyi Günler;
  Bende Abdullah arkadaşım ile aynı durumdayım.E sınıfı ehliyetim ve Bilgisayar İşletmenlik sertifikam var.28 yaşındayım çalıştığım kurumda başarılı ve çalışkan bir personelim.Sizin gibi seçkin bir Belediye ile çalışmaktan gurur duyarım.Daha detaylı bilgilendirilmek üzere sizin ile dialoğa geçicem.Saygılarımla iyi günler.(0535 9568119)

 7. Abdullah dedi ki:

  Saygılarımla Merhaba
  Ben Abdullah Genç.Uzman çavuş olarka görev yapıyorum ama sözleşmem 31 Aralık 2011 yılında bitiyor ve mesleğibırakıyorum,bırakma sebebim ise ailemden ayrıyım üç ayda 15 günzinle görüşüyorum ailem yanlız kimsesi yok başında annem babam vefat ettiler,4 yıllık meslek hayatım var,biliğiniz üzere mesleği bıraktığımızda açıktan atama yoluyla kamu kurum ve kuruluşlarına açıktan atanma hakkımız var Lise mezunuyum,B+A2 ehliyetim var 28 yaşındayım saygılar sunarım iyi günler diliyorum sizinle çalışmaktan onur duyarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top