Belediyeler İçin Memur Personel Alım İlanları Yayınlandı! Alım Şartları Neler?

İl ve ilçe belediyeleri bünyelerinde istihdam edilmek üzere memur personel alımı yapıyorlar. Bizde sizler için hazırladığımız bu haberimizde sizlere yayımlanan belediye personel alımları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. İşte başvuru şartları ve detaylar …

Belediye Memur Alımları 2018

Bir çok belediye, başkanlığı bünyesindeki memur personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyon ve niteliklerde memur alımı yapacaklarını duyurdu. Bu yönde ilanlar yayımlandı ve adaylar için başvuru tarihleri belirtildi. Yayımlanan ilanlara göre 8 farklı belediye bünyesindeki eksik için onlarca memur alımı yapacak. Adayların ilgili ilanlara başvur yapabilmeleri için öncelikle belirtilen başvuru şartlarını taşımalararı gerekmektedir.

HANGİ BELEDİYELER ALIM YAPACAK?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilanlara göre, Van Gürpınar Belediyesi 2, İznik Belediyesi 1, Çekmeköy Belediyesi 15, Bursa Büyükşehir Belediyesi 50, Ardeşen Belediyesi 3, Eynesil Belediyesi 8, Şırnak Belediyesi 10, Bağcılar belediyesi 40 ve Arnavutköy Belediyesi 40 olmak üzere toplamda  olmak üzere toplamda 169 kişilik kadro ile belediye personeli alımı yapılacak.

ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

İlgili belediye memur personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesi doğrultusunda, T.C. vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek bir sağlık sorunu olmamak ve bunu sağlık raporu ile belgelemek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek gibi nitelikler aranacaktır.

Özel olarak ise, Belirtilen pozisyonlarda ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türünden en az 55, 60, 65 ve 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Ayrıca Yazş olarak ise, Zabıta Memuru alımlarında yapılacak sınav tarihi itibari ile 30 yaşındna büyük olmamak ve Diğer memur kadroları için 35 yaşından büyük olmamak gibi şartlar aranır.

BAŞVURULAR

Yayımlanan belediye ilanlarına göre her belediye farklı tarihlerde başvurusunu alacak. Başvurular belediyelerin belirttiği tarih aralığında İlgili Belediyelerin yazı işleri müdürlüğüne yapılacaktır. İlgili ilanlar hakında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağcılar Belediyesi 40 Memur Alımı ilanı için burayı tıklayınız

Arnavutköy Belediyesi 40 Memur Alımı ilanı için burayı tıklayınız

Çekmeköy Belediyesi 15 Memur Alımı ilanı için burayı tıklayınız

Bursa Büyükşehir Belediyesi 50 Memur Alımı ilanı için burayı tıklayınız

Şırnak Belediyesi 10 Memur Alımı ilanı için burayı tıklayınız

Ardeşen Belediyesi 3 Memur Alımı ilanı için burayı tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top