Bank Asya Personel Alımı 250 Kişi

Bank Asya Genel Müdürü Abdullah Çelik, 2012 yılında 25 yeni şube açarak, 250 kişiye daha istihdam sağlamak istediklerini açıkladı. Çelik, 2012’de kredilerde yüzde 18, mevduatta yüzde 17 büyüme öngördüklerini açıkladı.

Bankanın 2012 hedeflerini düzenlediği basın toplantısıyla açıklayan Çelik, geçen yılın ilk 9 ayında bankanın aktif büyüklüğünün yüzde 19 artırarak 17 milyar 212 milyon TL’ye yükseldiğini, bu yıl ise yüzde 15’lik bir büyüme öngörüldüğünü bildirdi.

2011’de yakalanan büyümenin, temel bankacılık faaliyetlerine odaklanma stratejileri neticesinde gerçekleştiğini söyleyen Çelik, 2012 yılında KOBİ Bankacılığı ve Bireysel Bankacılık alanlarında geliştirdikleri ürün ve hizmetlerde büyüme ivmesini devam ettireceklerini kaydetti. Bankanın başlattığı ‘Çobanyıldızı Projesi’ ile KOBİ finansman paketlerini yenilediklerine dikkat çeken Çelik, “Yeni finansman türleri ile birlikte, kredi ödeme şekillerinde alternatifler, nakit yönetimi ve danışmanlık gibi hizmetleri de işletmelere sunacağız” dedi. 2012 yılında bireysel ve KOBİ kredilerinde yüzde 36 büyüme hedeflediklerini söyleyen Çelik, genel olarak kredilerde yüzde 18, mevduatta ise yüzde 17 büyüme öngördüklerini açıkladı.

“KAYNAK YAPIMIZI TABANA YAYGIN KÜÇÜK TUTARLI FONLARDAN OLUŞTURACAĞIZ”

Bu yıl kaynak çeşitliliğinin artırılmasına önem verdiklerini ve yurt dışından sağlanan kaynakları yüzde 300 artırdıklarını belirten Çelik, 2012 yılında da bu stratejilerinin devam edeceğini söyledi. Çelik, “Ayrıca, mevcut kaynak yapımızın tabana yaygın küçük tutarlı toplanan fonlardan oluşmasını sağlayacağız. Tabana yayılan ve uzun vadeli kaynak yapısıyla güvenli ve sürdürülebilir bir büyüme hedefliyoruz” dedi. Banka içerisinde tüm sektörlere ilişkin uzman kadrolar oluşturduklarını açıklayan Çelik, “Bu ekiplerle girişimcilere kâr-zarar ortaklığı anlayışı ile fon sağlayacağız. Böylece bankamız, kredi vermenin ötesinde riski paylaşarak, yeni ve kârlı projelerin önünü açacak” diye konuştu.

Yeni projelerini de açıklayan Çelik, şunları söyledi: “Girişimci, projesini ve tecrübesini, banka ise finansal gücünü, bilgisini ve dağıtım kanallarını ortaya koyacak. Aynı zamanda bu kârlı projeler için gereken yatırım, fon kurularak bireysel yatırımcılardan toplanacak. Böylece müşteriler yüksek kârlı projelere kendi bütçeleri kadar ortak olabilecek ve mevduatın çok ötesinde getiri elde edebilecekler. Bu çeşit yatırımların bir süre sonra halka arzı da söz konusu olabilir.”

“ORGANİK BÜYÜME SÜRECEK”

2012 yılına 200 şube ile girdiklerine belirten Çelik, “Bu yıl da organik büyümemizi devam ettireceğiz. Şube sayımızın yılsonunda 225 olmasını planlamaktayız. Genişleyen hizmet ağımız sayesinde Türkiye’nin her noktasına daha kaliteli ve daha hızlı hizmet vermeyi amaçlıyoruz. Bugün 4500 civarı olan çalışan sayımızı 2012’de artıracak ve 250 kişiye istihdam sağlayacağız” dedi.

“HİNDİSTAN’DA TEMSİLCİLİK AÇMA İZNİ ALDIK”

Çok uluslu bir çalışan portföyüne sahip olduklarını ve bunu geliştireceklerini belirten Abdullah Çelik: “2011 yılında kurumsal yapılanma adına önemli adımlar attık. Bugün Bank Asya her biri alanında uzman yöneticilere ve çok uluslu bir çalışan portföyüne sahip. Her geçen gün genişleyen yabancı uyruklu çalışan kadromuz, yurt dışı projelerimizi hayata geçirmek adına gücümüze güç katıyor. Özellikle yurt dışı yatırımları söz konusu olduğunda, yatırım yapılan bölgeyi tanıyan çalışanların olması işimizi kolaylaştırıyor” diye konuştu. Hindistan’da temsilcilik açma izni aldıklarını söyleyen Çelik, bir ay içerisinde açılış yapacaklarını ve önümüzdeki aylarda Erbil’de şube açacaklarını sözlerine ekledi.

“KATILIM BANKALARININ 700’E YAKIN ŞUBESİ BULUNUYOR”

Türk bankacılık sektöründe katılım bankalarının payının yüzde 5 seviyesine ulaştığını söyleyen Çelik, bu payın her geçen yıl artan bir grafikle seyrettiğine dikkat çekti. Katılım bankalarının tüm bankacılık sistemindeki payının 2023 yılında yüzde 15 seviyesine çıkacağına inandığını ifade eden Abdullah Çelik, “Katılım bankalarının kendilerini geliştirmeleri ve yeni ürün arayışları neticesinde bu oran çok daha yükselecek. Bugün katılım bankalarının Türkiye genelinde tüm illerde toplam 700’e yakın şubesi bulunuyor. Sadece reel sektöre değil, tüm vatandaşlara hizmet götüren katılım bankalarının önümüzdeki yıllarda önü açık. Sektör belli bir olgunluğa erişti ve katılım bankaları herkes tarafından kabul gördü. Katılım bankaları faizsiz bankacılığı ve bu sistemin avantajlarını daha geniş kitlelere duyurarak müşteri ve şube sayısını artırmaya devam edecektir. Biz de Bank Asya olarak bu pazarın bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.(ANKA)

_____________________________________________________

47 Replies to “Bank Asya Personel Alımı 250 Kişi”

 1. osman dedi ki:

  selamün aleyküm silahli güvenlik olarak kurumunuzda çalışmak istiyorum 1985 doğumluyum yozgatta ikamet ediyorum sertifikam var…

 2. ibrahim dedi ki:

  merhaba ben 1983 doğumluyum lise mezunuyum E sınıfı ehliyetim ve silahlı özel güvenlik sertifikam var ararsanız sevinirim.546 933 81 36

 3. osman dedi ki:

  merhaba ben osman aslan ticaret meslek lisesi muhasebe bölümü mezunu ve akdeniz üniversitesi işletme bölümü terk’im 1983 doğumluyum acil işe ihtiyacım var bu konuda yardımcı olunursa sevinirim.0 537 560 40 04

 4. alper dedi ki:

  inşaat yüksek mühendisiyim. bankanız bünyesinde istihdam edilmek istiyorum.
  alperbeyhan2007@mynet.com

 5. cetin dedi ki:

  selamaleyküm iş için tek idealim Bank Asya’da özel güvenlik görevlisi olarak çalışmaktır…

 6. hüseyin dedi ki:

  iyi günler.ben hüseyin 2 yıllık muhasebe mezunuym bankanızda gişe memuru olarak çalışmak istiyorum.anadolu ünide 3 sınıfta okuyorum e mail adresime dönülmesini rica ediyorum.

 7. ali dedi ki:

  2 yıllık muhasebe mezunuyum 2 yıldır şirket muhasebesine bakıyorum sizinle çalışmak istiyorum

 8. serkan dedi ki:

  1980 Düzce doğumluyum, Ticaret lisesi Banka bölüm mezunuyum. 10 yıldır aynı firmada Kalite Kontrol ve Kalite Sistemleri konusunda çalışmaktayım.(ISO 9001,14001,18001, 17025 Laboratuvar Akreditasyonu). 0 544 394 89 46

 9. soykan taşkan dedi ki:

  mrb samsunda otruyorum anadolu üniverstsı 3.sınıf işletme öğrencsym.bana uygun işiniz varsa bana dönmenizi rica ederm 05426023661

 10. çınar dedi ki:

  mrb karsta otruyorum anadolu üniverstsı 3.sınıf işletme öğrencsym.bana uygun işiniz varsa bana dönmenizi rica ederm 05468919394

 11. onur dedi ki:

  Merhaba ben şu an iktisat 4. sınıf okuyorum. kpss den 82.5 puan aldım bilg sertifikam var. şuan şoförlük yapıyorum. bana göre işiniz varsa haber vermenizi rica ederim.

 12. tolga dedi ki:

  merhaba İzmir de yaşıyorum.America texsas southearn üniv. terk tasarımcılık ve gazete muhabirlik. Bilgisayar sertifikam var. bana uygun işniz varsa bana dönmenizi rica ederim.iyi çalışmalar.
  muhabir_cha35@hotmail.com

 13. tolga dedi ki:

  merhaba İzmir de yaşıyorum.America texsas southearn üniv. terk tasarımcılık ve gazete muhabirlik. Bilgisayar sertifikam var. bana uygun işniz varsa bana dönmenizi rica ederim.iyi çalışmalar.

 14. ümmühan ünsal dedi ki:

  nasıl başvuru yapacağımız hakkında bizi bilgilendirirseniz sevinirim

 15. songül tolay dedi ki:

  merhaba ben songül.işletme 2.sınıf öğrencisiyim.ankara da yaşıyorum.bilgisayar sertifikam var.bana uygun işniz varsa bana dönmenizi rica ederim.iyi çalışmalar.
  05426410924

 16. burçin dedi ki:

  mrb ist bayrampaşada otruyorum anadolu üniverstsı 4.sınıf işlletme öğrencsym.bana uygun işiniz varsa bana dönmenizi rica ederm 0537 607 34 61

 17. tugce dedi ki:

  merhaba ben tugce ankarada yaşıyorum iyi derecede bilgisayar biliyorum ve sertifikam var on parmakta yazabiliyorum onunda sertifikası var şuanda işletme 3. sınıf öğrencisiyim bana göre bir işiniz varsa bana dönülmesi rica ediyorum 05445172897

 18. tuğba akın dedi ki:

  selamlar
  bilgisayar programcılığı mezunuyum. kpss den 81 puan aldım.1 yıllık iş tecrübem var. gaziantepte ikamet ediyorum. sizinle çalışmak istiyorum.
  bilgilerinine arz ederim.

 19. AYŞEGÜL dedi ki:

  Merhabalar ben Manisada ikamet etmekteyim iş arıyorum.Bilgisayar sertifikam var. 05425426684

 20. beytullah üçler dedi ki:

  ben beytullah akeren yeni geldim iş arıyorum çalışmak istiyorum ilk okul mezunuyum istanbul/ sultanbeylide oturuyorum
  eleman lazımsa baslamak itiyrou:05352919550

 21. yasemin üstündağ dedi ki:

  1983 doğumlu önlisans mezunyum.5 yıllık iş tecrübem var evli ve 1 çocuk anesiyim.güler yüzlü müşteri memnuniyetini en iyi şekilde yapabilecek birisiyim kayseride ikamet ediyorum 2012 sizlerle çalışmak isterim iyi çaalışmalar.

 22. ismail bakır dedi ki:

  slm ben özel güvenlik görevlisi olarak amerikan potrol şilketinde çalıştım transatlentik .1 yıllık deneyimim var ayrıca şöförlüğüm de var sizlerle çalışmaktan mutluluk duyarım saygılarımla 05426382477

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top