Amasya Üniversitesi Öğretim Elemanı Alımı

Amasya Üniversitesi öğretim elemanı alımı yapacaktır. Amasya ve çevresinde ikamet eden vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu alımın ilanı aşağıda yer almaktadır. Üniversite bünyesinde çalışmak isteyen takipçilerimiz, ilanda yer alan detayları inceleyerek başvurularını yapabilirler.

T.C. Amasya Üniversitesi Rektörlüğünden
Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” uyarınca öğretim elemanı alınacaktır.

I) Genel Şartlar
a) 657 sayılı Kanunun 48 nci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
b) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’ten (başvuru yaptığı alanda) en az 70, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan Kamu Personeli Yabancı DilBilgisi Seviye Tespit Sınavından (KPDS) veya Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50 puan veya eşdeğerliliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak.

II) Muafiyet
a) Doktorasını tamamlamış olanlar, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacaklar, “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte değişiklik yapılmasına dair Yönetmelik” ‘in yürürlüğe girdiği tarihte (19.03.2010) yükseköğretim kurumlarında bu kadro unvanlarında çalışmakta olanlar ile yükseköğretim kurumlarından ayrılan öğretim elemanlarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularında,merkezi sınav şartı aranmaz.
b) Meslek Yüksekokullarının öğretim elemanı kadrolarına başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.Başvuruda İstenilen Belgeler
– Dilekçe (Başvuru dilekçesi http://personel.amasya.edu.tr/form.asp adresinden temin edilecektir.)
– Özgeçmiş
– Nüfus Cüzdanı fotokopisi
– 2 adet fotoğraf
– ALES belgesi fotokopisi
– KPDS/ÜDS belgesi fotokopisi
– Lisans diplomasının noter onaylı sureti (Yurtdışından alınan diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belge)
– Lisans not durum belgesi (Transkript)
– Çalışma Belgesi (Web Tasarımı Konusunda çalışmalar yaptığını gösterir belge)
– Erkek adaylar için askerlik belgesi
Yukarıdaki başvuru şekli ve eklenecek evraklarda eksiklik olduğu tespit edildiğinde müracaatlar geçersiz sayılacaktır. Ataması yapılamayan adayların evrakları iade edilmeyecektir.

Başvuru Yeri
Başvurular şahsen veya posta ile Amasya Üniversitesi Rektörlüğüne İlan süresi içinde ulaştırılacaktır. İlan süresi içinde yapılmayan başvurularla eksik belgeli dosyalar dikkate alınmayacak olup, posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihine kadar Kurumumuza ulaşmış olması gerekmektedir.

Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği mezunu olmak, Web Tasarım konusunda belgelendirmek kaydıyla 2 yıl tecrübeli olmak ve Web Programlama bilgisine sahip olmak; Uzman; 27 Eylül 2011
Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme,Elektronik, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümlerinin birinden mezun olmak,Network uygulamaları konusunda belgelendirmek kaydıyla 2 yıl tecrübeli olmak; Uzman; 27 Eylül 2011

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top