Adli Tıp Kurumu Personel Alım İlanı

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığı personel alımı yapacağını açıkladı. Aşağıda ilana dair ayrıntılar yer alıyor. Siz de şartlara uyduğunuzu düşünüyorsanız adli tip personel alım adreslerini kullanarak bu ilana başvurabilirsiniz. Başvuruda 2 laborant (Patoloji), 11 sağlık teknikeri (Adli Tıp –Otopsi ) ve 2 şoför kadrosu için Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca yapılacak sözlü sınav sonucuna göre personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Genel şartlar:

  • a) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • b) Son başvuru günü olan 01 Aralık 2017 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40’ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlular müracaat edebilecektir.)
  • c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • ç) 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
  • d) 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
  • e) Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • f) Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak.
  • g)Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

Başvuru yeri ve şekli:

Başvurular Adli Tıp Kurumunun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir. (Resmi başvuru adresi için tıklayın)

Başvuru tarihi:

Başvurular 20 Kasım 2017 Pazartesi günü saat 10:00’da başlayıp, 01 Aralık 2017 Cuma günü saat 17:00 itibarıyla sona erecektir.

İlanın tüm ayrıntıları için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top