5 Bin Zabıt Katibi Alımı Yapılacak

zabıt katibi personelalim_comTBMM ye sunulan yeni tasarıya göre 5 bin zabıt katibi kadro ihdasının yapılacagı açıklandı.

Birden fazla dairesi bulunan büyük adliyelerdeki iş yoğunluğu nedeniyle,hukuk mahkemelerine gelen davaların konularına göre tevzi edilerek ,iş yükünün azaltılmasını ve uzmanlaşmasını sağlamaya yönelik tasarının  TBMM başkanlığına sunulduğu açıklandı.

Kanun tasarısında ayrıca belirtilen konu ise;

HSYK ;aynı yargı çevresinde birden fazla mahkemenin faaliyet gösterdiği durumlarda , mahkemelerin uzmanlaşmasını ve mahkemeler arasındaki iş bölümünü belirleme yetkisini ele alacak olması.

3 Replies to “5 Bin Zabıt Katibi Alımı Yapılacak”

  1. mesut dedi ki:

    adalet bakanlığının personel alımlarında uyguladığı 35 yaş sınırı anayasaya aykırı bir durumdur.geçen yıl bakanlar kurulu bu uygulamayı tüm kurumlar için kaldırdı.özellikle kpss/b grubu alımlarında üst yaş sınırı konamayacağı belirtilmişti.Fakat adalet bakanlığı halen bu uygulamayı keyfi olarak hukuksuzca devam ettiriyor.Danıştayında birçok kararı var.fakat bizim milletimiz hakkını aramayı bilmiyor.Biraz ses çıkarılsa hemen çözülecek bir konudur.

  2. admin dedi ki:

    henüz tevdi edildi.yakın zamanda alımla ılgılı detaylar duyurulacaktır.şu anda 2 bin zabıt katibi alımı mevcut ilanla ilgili detaylara bu adresten ulaşabilirsiniz.

  3. Ferman dedi ki:

    Başvurular nereye olacak detaylı bir açıklama yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top