2013 Tefken Vakfı Burs Başvurusu

Her öğrenim tedrisat yılında ortalama 500 civarında öğrenciye burs hakkı tanıyan Tekfen Vakfı , öğrencilere maddi açıdan yardım olmayı hedef edinmiş bir vakıf olarak karşımıza çıkmaktadır . Tekfen Vakfı burs başvurusu 2013 formu ile uygulanan başvurular , bazı kurallar alanında gerçekleştirilmektedir . Tekfen Vakfı’ndan burs almaya hak kazanmak için en mühim şart , öğrencilerin velilerinin aylık olarak 4500 TL‘den ek olarak az kazanmasıdır .

Bu miktarın üstünde gelire sahip kalan bir velinin öğrenim gören Tekfen Vakfı bünyesinde verilen burstan kesinlikle yararlanamamaktadır . Ek Olarak burs başvurusu yapan adaylardan velilerinin aylık gelirini belgelenmeleri istenmektedir .

Tekfen Vakfı burs başvurusu ne ile yapılır?

Tekfen Vakfı burs başvurusu inşa etmek için özellikle kurumun resmi web sayfasına girmeli ve buradan burs başvurusu kategorisine tıklamalısınız . Burada karşınıza 3 değişik alternatif çıkacak ve bunlardan bir tanesini tercih ederek karşınıza bir birlik sorular gelecektir . Bu soruları cazip bir biçimde cevaplayarak burs başvurunuzu kolayca yapmanız mümkündür .

Diğer yandan burs başvurusu yapmadan bir önce şunu söylemeliyiz ki LYS muvaffakıyet sıralamanızın ilk 10 bin içinde olması gerekiyor . Nedeni ise Tekfen Vakfı , ilk 10 bin içinde yer almayan öğrencilere kesinlikle burs hakkı tanımamaktadır . Bu sebeple eğer LYS muvaffakiyet sıralamanız 10 binin üzerindeyse başvuru yapma hakkınızın var olmadığını söylemek istiyoruz .

Tekfen Vakfı burs imkanından yararlanmak istiyorsanız , yukarıda belirtmiş olduğumuz koşulları eksiksiz bir biçimde bulundurmanız gerekiyor . Koşulları sağladığınız an burs başvurunuzu yapabilir ve vakıf aracılığı ile verilen burstan 9 ay yararlanabilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top