Şubatta 40 Bin Öğretmen Ataması

0
304
views

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı‘nın katıldığı özel bir programda yaptığı açıklamayla şubat atamasına yönelik beklentileri yükselmiş durumda. Bakan Avcı’nın 10 binin üzerinde alım yapılacağına dair sözleri üzerine sosyal medya üzerinde oldukça etkili çalışmalar yapıldı. Seslerini duyuurmak isteyen atanamamış öğretmenler, çeşitli mecralarda seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

10 binin üzerinde alım olacağının akabinde gelen açıklama ise yüreklere su serper nitelikte oldu. Yine özel bir kanalda açıklama yapan Bakan Avcı, önceki yıldan kalan 10 bin rakam üzerine, önümüzdeki ağustos atamasının yarısını şubat atamasıyla göndereceklerini söyledi. Bu sözlerini ise Başbakan Ahmet Davutoğlu katıldığı mitinglerde çokça yineledi. Toplamda 30 bin öğretmen atamasın sözü böylece alınmış oldu.

Fakat sosyal medya üzerinde örgütlenen atanamamış öğretmenler bu sayının 40 binin üzerinde olmasına yönelik çalışmalar yapmaya  başladı. Özellikle Twitter üzerinde hastag ile gündeme oturdular. OkullaraŞubatta 40BinÖğretmen yaptıkları son gündem çalışması oldu. Binlerce kişinin katıldığı çalışmalarda ama şubatta 40 öğretmen atamasının yapılması. Biz de memurkafe.com ailesi olarak bu çalışmalara destek veriyor, istedikleri rakamı almalarını temenni ediyoruz.

CEVAP VER